Reklama

Prace na al. Korfantego. Tramwaje nie będą kursowały do Siemianowic

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Utrudnienia dla pasażerów tramwajów w Katowicach. Tramwaje Śląskie będą prowadziły remont na północy miasta. Na dwie noce trzeba będzie się przesiąść do autobusów.

Tramwajowe zmiany dla pasażerów. Szykują się utrudnienia w związku z planowanymi pracami torowymi w rejonie Sądu Apelacyjnego przy al. Korfantego w Katowicach. ZTM zachęca pasażerów do sprawdzania rozkładów jazdy przed wyjściem na przystanek. Zmiany zostaną wprowadzone na dwie noce, czyli z czwartku na piątek (20-21 kwietnia) oraz z wtorku na środę (25-26 kwietnia). Mają obowiązywać w godz. od ok. 23.30 do 04.20. W trakcie prac konieczna jest zmiana trasy linii nr 16, która w tych terminach nie będzie kursowała do Siemianowic Śląskich. Od kursu o godz. 23.21 z przystanku Katowice Plac Miarki do czasu ukończenia prac tramwaje będą wozić pasażerów tylko do pętli Słonecznej. Tam motorniczy odczekają do planowego odjazdu w kierunku Brynowa i ruszą z powrotem. Na trasie wyłączonej z ruchu tramwajowego zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-16. Autobusy nie będą obsługiwały przystanku Wełnowiec DL Tower.

Trasa autobusowej komunikacji zastępczej T-16 w kierunku przystanku Koszutka Słoneczna Pętla:

Siemianowice Plac Skargi (autobusowy kierunek Siemianowice) – Siemianowice Mijanka (tymczasowy na wysokości przystanku tramwajowego przed przejściem dla pieszych) – Wełnowiec Plac Alfreda (autobusowy na ul. Telewizyjnej przed Placem Alfreda – autobusowy 02) – Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) – Wełnowiec Kościół (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Koszutka Słoneczna (autobusowy).

Trasa autobusowej komunikacji zastępczej T-16 w kierunku przystanku Siemianowice Plac Skargi:

Koszutka Słoneczna Pętla (tymczasowy przy przystanku Koszutka Słoneczna) – Katowice Jesionowa (tymczasowy na wysokości tramwajowego za przejściem dla pieszych) – Wełnowiec Poczta (autobusowy) – Wełnowiec Kościół (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) – Wełnowiec Plac Alfreda (przystanek autobusowy) – Siemianowice Mijanka (tymczasowy na wysokości przystanku tramwajowego przed przejściem dla pieszych) – Siemianowice Plac Skargi (przystanek autobusowy kierunek Siemianowice).


Tagi:

Komentarze

  1. Daniel 17 kwietnia, 2023 at 9:20 pm - Reply

    Ten wspomniany odcinek jest w fatalnym stanie. W dodatku przydałyby się tam już dwa tory.

Dodaj komentarz

*
*