Reklama

Praca w branży kosmetycznej. Jak zostać wizażystką makijażu permanentnego

Makijaż permanentny od kilkudziesięciu lat zyskuje na popularności, a do swojej oferty wprowadza go coraz więcej salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Aktualne oferty wizażystki makijażu permanentnego codziennie pojawiają się na stronach poszukiwania pracy. Na rynku branży kosmetycznej pojawia się również coraz więcej kursów i szkoleń i jest zapotrzebowanie na praca kosmetyczka makijaż permanentny. Od czego więc zacząć przygodę z makijażem permanentnym i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze typu i kierunku zajęć.

Jak wybrać dobrą szkołę lub kursy makijażu permanentnego

Jeśli z ciekawości wpiszesz zapytanie: „nauka makijażu permanentnego” lub „praca kosmetyczka makijaż permanentny” jak zwykle pomocne Google zaoferuje ci setki tysięcy wyników. Ale jak wybrać najlepszą opcję? Możesz zawęzić wyszukiwanie, dodając miasto, w którym chcesz studiować, ale to tylko trochę pomoże. Nadal będziesz mieć do wyboru kursy i szkolenia o różnym czasie trwania, kosztach, tematach i objętości… Zwróć uwagę na poniższe punkty.

Prowadzący kurs — główne kryterium wyboru

Sprawdź kto prowadzi szkolenie, jakie ma doświadczenie, co ludzie myślą o jego działalności. Zobacz portfolio instruktora, które powinno być udostępnione, aby każdy mógł zobaczyć efekty swojej pracy. Warto poprosić organizatora szkolenia o przesłanie rekomendacji, a także spojrzeć na niezależne recenzje.

Dobry nauczyciel – warunek sukcesów w nauce, dlatego że:

  • po pierwsze, ponieważ posiada niezbędne doświadczenie, wiedzę i umiejętności,
  • po drugie, umie w ciekawy i zrozumiały sposób dotrzeć do odbiorcy informacji.

Dowiedz się również, czy po szkoleniu istnieje możliwość kontaktu i konsultacji z lektorem. To bardzo ważne, bo wiadomo, że nie nauczysz się wszystkiego w dziesięć, a nawet kilkadziesiąt godzin. W dalszej pracy dobrze jest mieć mentora, który opowie, podzieli się doświadczeniami i odpowie na wszelkie pytania.

Cena i co ona w sobie zawiera

Wiadomo, że cena jest ważnym czynnikiem, ale podobnie jak w całej branży kosmetycznej, w tym przypadku nie należy oszczędzać na jakości. Wyższa cena to wyższa jakość, odzwierciedlona w doświadczeniu lektora, sposobie prowadzenia zajęć, temacie i szkoleniu praktycznym. Koszt szkolenia obejmuje również:

  • profesjonalny sprzęt;
  • wysokiej jakości barwniki;
  • pracę modelek.

Zwróć uwagę! Ważnym punktem jest liczba modelek. Najlepiej, jeśli możesz ćwiczyć z własną modelką. Zdarza się też, że cała grupa pracuje tylko z jedną modelką, co oczywiście nie przyczynia się do nauki, ponieważ przez większość czasu po prostu obserwujesz, co robią inni uczestnicy.

Program nauczania— co zawiera?

Ile metod będziesz studiować, ile teorii i ile praktyki, to wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Nie nauczysz się makijażu permanentnego tylko słuchając lub obserwując, jak robi to nauczyciel. Przede wszystkim ważna jest praktyka. Dużo praktyki!

Zwróć także uwagę na to, jakie techniki zostaną omówione na szkoleniu. Na początek należy opanować pełne podstawy makijażu permanentnego, więc nie ma sensu od razu opanowywać skomplikowanych specjalistycznych technik.

Tryb— grupowy lub indywidualny kurs

Na rynku dostępne są szkolenia jeden na jeden; tylko ty i nauczyciel, a także grupowe – od kilku do kilkudziesięciu osób naraz. To ostatnie nie ma większego sensu – w tak dużej grupie trudno się w pełni skoncentrować i właściwie kontrolować każdego z uczestników.

Wieloosobowa sesja szkoleniowa może być pomocna na samym początku, gdy chcesz zapoznać się ze specyfiką zabiegów mikropigmentacji. Jednak najskuteczniejszy zawsze będzie trening indywidualny, w którym cała uwaga trenera skupiona jest tylko na Tobie i Twoim rozwoju.

Na koniec pamiętaj, że to dopiero początek Twojej podróży. Decydując się na pracę w branży jako mistrzyni makijażu permanentnego, czeka Cię ekscytująca podróż przez tajniki zawodu oraz ciągła potrzeba zdobywania wiedzy i budowania doświadczenia. Dlatego już na samym początku dokonaj właściwego i świadomego wyboru. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*