Reklama

Pożyczka na wiosenne cele – jak wybrać najlepszą ofertę?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz ze zmianą pory roku zauważyć można większy ruch nie tylko w sklepach odzieżowych, ale także ogrodniczych. Decyzja o zakupie maszyn ułatwiających codzienną pracę w ogrodzie wydaje się oczywistością, ale duża cena takich urządzeń bardzo często nas odstrasza i tracimy sporo energii i czasu, by przeprowadzać prace, które mogłaby za nas wykonać maszyna. Na całe szczęście na rynku pojawiają się ciekawe pożyczki na wiosenne cele, które sprawiają, że finansowanie przestaje być problemem.

Najlepsza oferta nie zawsze oznacza najniższą ratę

Wybierając pożyczki na raty, bardzo często kierujemy się wyłącznie wysokością rat, jakie przyjdzie nam zapłacić po podpisaniu umowy kredytowej. Niestety nie jest to wymierny wyznacznik, bo często zdarza się, że niższa rata wynika wyłącznie z dłuższego okresu spłaty zobowiązania, a nie z korzystniejszego oprocentowania. Warto więc dokładnie przyglądnąć się ofertom i starać się wybrać taką, która zapewnia jak najniższy koszt całkowity. Dobrym parametrem wiele mówiącym o danym zobowiązaniu, jest roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO). Znając ten parametr, jesteśmy w stanie dokładnie określić, która z pożyczek będzie najtańsza.

Oczywiście może zdarzyć się tak, że w dużej mierze zależeć nam będzie właśnie na jak największej ilości rat, bo głównym celem będzie zaciągnięcie zobowiązania o jak najniższej miesięcznej kwocie do spłaty. W takiej sytuacji pozostaje wybrać ofertę, która faktycznie daje nam taką możliwość. Jak widać bardzo trudno jednoznacznie wskazać najlepszą ofertę, bo każdy z nas ma indywidualne podejście do kredytu i sam musi wybrać propozycję zapewniającą mu jak najprostszą drogę do spłaty zobowiązania.

Instytucje pozabankowe – czy warto pożyczać od nich pieniądze?

Instytucje pozabankowe wydają się cieszyć rosnącym zainteresowaniem. Umożliwiają zaciągnięcie pożyczki długoterminowej, ale najczęściej korzystamy z tam z szybkich pożyczek, które zaciągnąć można na dowolnie wybrany cel. Jeśli więc planujemy zakup nowych maszyn ogrodowych i brakuje nam środków finansowych, taka oferta wydaje się bardzo kusząca. Cały proces pożyczkowy jest mocno uproszczony. Nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, ani innych dokumentów z urzędów takich jak ZUS czy US. Wszystko przebiega w sposób bardzo szybki i opiera się na oświadczeniu osoby zainteresowanej pożyczką. Krótki wniosek uruchamia procedurę sprawdzenia naszej zdolności kredytowej, a pozytywna decyzja zapewnia błyskawiczną wypłatę środków.

Bardzo ważną zaletą ofert pozabankowych jest możliwość wzięcia pożyczki na dowolny cel. Nie ma znaczenia czy chcemy odświeżyć swoją garderobę na wiosnę, czy wyjechać na szybki urlop za granicę. Wystarczy przejść na formularz z wnioskiem, wypełnić go w wersji online i poczekać na sprawdzenie zdolności, która odbywa się głównie na podstawie danych w biurze informacji kredytowej. Jeśli wszystko przebiegnie dobrze, pieniądze będą na naszym koncie już po mniej więcej 15 minutach.

Zobacz także: Kredyt 50 tys online

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*