Reklama

Pozycjonowanie – jak promować firmę w Krakowie?

Zdjęcie: pixabay.com.

Firmy usługowe, które świadczą swoje usługi lokalnie, również mogą, a nawet powinny promować się w Internecie! Marketing w sieci wbrew pozorom, nie jest przeznaczony wyłącznie dla branży e-commerce. W dobie stale rosnącej liczby użytkowników każda firma, niezależnie od branży, znajdzie klientów w sieci. Ale jak ich szukać i w jaki sposób zainteresować swoją ofertą? Jedną z najskuteczniejszych strategii jest poprawienie pozycji swojej strony firmowej w wyszukiwarce. Sprawdź, na czym dokładnie polega pozycjonowanie i czy można robić to bez pomocy specjalistycznej agencji.

Czym jest pozycjonowanie?

Gdy wpisujesz w wyszukiwarce internetowej interesującą cię frazę, po chwili otrzymujesz dziesiątki, a nawet setki wyników. Są to strony, które Google uznał za najbardziej wartościowe i dopasowane do twojego zapytania. Prawdopodobnie korzystasz tylko z pierwszych dziesięciu wyników. Tak samo robią inni, w tym twoi potencjalni klienci. Aby do nich dotrzeć i nie zginąć w morzu innych firm, trzeba poprawić swoją pozycję i zadbać o to, aby na jak największą liczbę fraz kluczowych związanych z branżą wyświetlać się na wysokiej pozycji. Dlatego obecnie każda firma inwestuje w pozycjonowanie

Na czym dokładnie polega ta strategia? Pozycjonowanie lub inaczej SEO (Search Engine Optimization) to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki. Inaczej mówiąc, jest to dopasowanie serwisu do wymagań i algorytmów Google. A jakie wymagania ma wyszukiwarka Google? Tak naprawdę czynniki, które decydują o kolejności wyświetlania wyników w rankingu nie są oficjalnie znane. Firma Google nie chce ujawniać swojego mechanizmu, jednak pozycjonerzy z całego świata działają według pewnego schematu. Nie jest on oficjalnie potwierdzony przez Google, ale z obserwacji wynika, że jest skuteczny. 

Do czynników, które wpływają na pozycję serwisu w rankingu zaliczamy:

  • wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych;
  • wyeliminowanie błędów technicznych;
  • odpowiednie tytuły i opisy stron;
  • przyjazne adresy URL;
  • linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne;
  • wartościowe treści; 
  • szybkość ładowania strony;
  • bezpieczeństwo i responsywność. 

Czy warto pozycjonować firmę lokalną z Krakowa?

Gdy twoja strona zostanie odpowiednio zoptymalizowana, nasycona słowami kluczowymi i spodoba się Google, będzie wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania każdemu użytkownikowi, który użyje poszczególnej frazy. Dzięki temu serwis może w kilka sekund dotrzeć do kogoś oddalonego o kilkaset kilometrów. Ale czy tak szeroki zasięg jest potrzebny w przypadku lokalnej firmy? Niekoniecznie. Jeśli chcesz pozyskiwać klientów dla firmy, która działa tylko na terenie Krakowa, to nie musisz reklamować się w całej Polsce. W takiej sytuacji warto wykorzystać lokalne pozycjonowanie. Kraków jest dużym miastem, w którym preżnie działa wiele firm z każdej branży, jednak mimo wszystko konkurencja jest znacznie mniejsza niż w przypadku rywalizowania o wysoką pozycję z całym krajem. To oznacza, że pozycjonowanie lokalne będzie łatwiejsze (nawet w tak dużym mieście), tańsze, a rezultaty pojawią się szybciej.

Czy można samemu pozycjonować stronę?

Niekiedy przedsiębiorcy próbują zaoszczędzić na współpracy z profesjonalną agencją i decydują się samodzielnie pozycjonować własny serwis. Czy jest to możliwe? Możliwe jak najbardziej jest, ponieważ każdy może zająć się pozycjonowaniem i nie trzeba do tego mieć specjalnych uprawnień. Jednak czy takie rozwiązanie będzie skuteczne? Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy z zakresu SEO, nie śledzisz na bieżąco trendów marketingowych i aktualizacji Google, to trudno będzie Ci doprowadzić stronę na wysoką pozycję. Jeśli nie masz doświadczenia, zdecydowanie lepiej nawiązać współpracę z profesjonalną agencją. 

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*