Reklama

Powstanie droga, dzięki której łatwiej będzie zwiedzać na rowerze Pustynię Błędowską

Redakcja
Dwa nadleśnictwa zbudują drogę przebiegającą przez Pustynię Błędowską. Szlak z nawierzchnią szutrową ma być gotowy najpóźniej na początku 2022 roku. To realizacja projektu „Wrota do Pustyni Błędowskiej”.

Trasa miała być gotowa jesienią ubiegłego roku, ale epidemia koronawirusa spowodowała opóźnienie rozpoczęcia prac. Teren pod inwestycję został już przygotowany, przetarg rozstrzygnięty, a umowa z wykonawcą podpisana. Budową drogi zajmie się firma Hucz z Boronowa.

Nowa droga połączy Dąbrową Górniczą z gminą Klucze w Małopolsce. Pierwotnie celem projektu „Wrota do Pustyni Błędowskiej” było stworzenie w Nadleśnictwie Siewierz trasy, którą będzie można dojechać do jednego z dużych kompleksów leśnych. To niezbędne w sytuacji np. pożaru.

Projektując drogę zauważyliśmy, że transwojewódzki dukt leśny idealnie nadaje się dla turystyki rowerowej czy nordic walkingu. To także spacerowa trasa widokowa i alternatywa dla kilkunastu istniejących dziś szlaków wokół Pustyni Błędowskiej – mówi Grzegorz Cekus, nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz.

Realizowane będą etapy czerwony i zielony.

Lasy Państwowe wybudują drogę o łącznej długości 9 km. Będzie miała szerokość 3,5 metra (plus pobocze) i szutrową nawierzchnię. Po połączeniu z już istniejącymi w tym terenie drogami powstanie sieć licząca prawie 30 kilometrów.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 28 czerwca, 2022 at 4:30 am - Reply

    Może całą pustynie wylejcie betonem? Wtedy dopiero łatwo będzie ją zwiedzać na rowerze.

    • kukura 28 czerwca, 2022 at 8:23 am Reply

      Myślenie i czytanie boli…

Dodaj komentarz

*
*