Reklama

Powstaną dwie ważne drogi rowerowe. Miasto szykuje się do inwestycji

Ł. K.
Dwie inwestycje rowerowe w Katowicach coraz bliżej. Powstaną trasy wzdłuż ruchliwych dróg, po których jazda rowerem na razie nie należy do najprzyjemniejszych. Wiadomo już którędy będzie przebiegała jedna z dróg. Projekt drogi do Doliny Trzech Stawów ma dopiero powstać.

Miasto przygotowuje dwie ważne inwestycje w infrastrukturę rowerową. Planowane drogi rowerowe mają powstać wzdłuż dwóch ruchliwych ulic. O pierwszej z nich już pisaliśmy. Chodzi o drogę wzdłuż al. Korfantego, która będzie w przyszłości stanowiła połączenie pomiędzy Katowicami i Siemianowicami Śląskimi. Zgodnie z koncepcją, od pętli tramwajowej droga będzie biegła po wschodniej stronie alei. Za skrzyżowaniem z ul. Karłowicza powstanie przejazd i dalej droga ma już biec po zachodniej stronie Korfantego. Droga ma kończyć się jeszcze przed skrzyżowaniem z ul. Konduktorską. Jej kontynuacja zostanie wykonana przy realizacji przedłużenia ul. Stęślickiego, którą zaplanowano na 2020 rok. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu. Ma on kosztować niecałe 76 tys. zł netto. Firma, która zostanie wyłoniona będzie również pełniła nadzór nad budową trasy. Czas na stworzenie projektu to 8 miesięcy. Gotowy projekt zostanie opublikowany na Platformie Konsultacji Społecznych.

Mapa orientacyjna planowanych odcinków dróg rowerowych.

Kolejna inwestycja to połączenie wzdłuż ul. Francuskiej od skrzyżowania z ul. Damrota do Doliny Trzech Stawów (ul. Trzech Stawów). Miasto nie określiło czy ma to być wyłącznie droga dla rowerów czy ciąg pieszo-rowerowy. Razem z koncepcją przebiegu tej drogi rowerowej opracowana ma powstać koncepcja ścieżki od ul. Wita Stwosza (początek w rejonie Hotelu „Diament”) do ul. Francuskiej (koniec przy skrzyżowaniu z ul. Ceglaną). Na wykonanie koncepcji tych dwóch odcinków wybrana firma będzie miała pół roku. W tym czasie konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji społecznych. Koszt tego zamówienia miasto oszacowało na 68,5 tys. zł netto.

Termin składania ofert w przetargach upływa 6 marca.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 28 lutego, 2018 at 12:11 pm - Reply

    A kiedy w końcu do centrum będzie można zjechać wzdłuż ulicy Mikołowskiej

Dodaj komentarz

*
*