Reklama

Powstała mapa „mistrzów parkowania” w Katowicach. Już jest ponad 100 zgłoszeń

Redakcja
Katowice rozpoczęły akcję „Miszczowie parkowania”. Mieszkańcy już po jednym dniu zgłosili ponad 100 miejsc, w których notorycznie kierowcy łamią przepisy.

Miasto chce walczyć z nielegalnie parkującymi kierowcami. Jednym z narzędzi, które mają temu służyć, jest mapa pokazująca „mistrzów parkowania” w akcji. W ten sposób urząd zaangażuje w napiętnowanie złych nawyków parkingowych samych mieszkańców. Choć mapa działa dopiero od wczoraj, to już pojawiło się na niej ponad 100 oznaczeń. Mieszkańcy wskazują miejsca, w których notorycznie dochodzi do łamania przepisów, niszczenia wspólnej przestrzeni i utrudniania życia innym. Autorzy zdjęć przedstawiających najbardziej rażące przykłady „miszczów parkowania” zostaną nagrodzeni gadżetami miejskimi. Mapa dostępna będzie na stronie wyzwanieparkowanie.katowice.eu.

To element akcji „Wyzwanie Parkowanie”, która rozpoczęła się 28 kwietnia i swoim zasięgiem obejmie najpierw Śródmieście oraz Koszutkę. W pierwszej fazie, czyli do 9 maja, kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach lub blokujący ruch mogą liczyć na taryfę ulgową – otrzymają ulotkę informacyjną przypominającą mandat lub upomnienie. Od 10 maja ma rozpocząć się wlepianie mandatów i stosowanie blokad na kołach.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 6 maja, 2021 at 10:08 am - Reply

    15 mają, otwierają się ogródki, więc ulica Mariacka i okolice, będą na topie… 😉 Miejmy nadzieję, że zgodnie z deklaracjami, do końca listopada, powstanie parking karuzelowy na tylnej mariackiej.

Dodaj komentarz

*
*