Reklama

Powstaje ważna droga rowerowa. Z Katowic rowerzyści dojadą do Siemianowic Śląskich

Łukasz Kądziołka
Ważne rowerowe połącznie powstaje w Katowicach. Dzięki niemu rowerzyści w końcu przejadą bezpiecznie wzdłuż jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Skorzystają na tym również mieszkańcy Siemianowic Śląskich.

Droga wzdłuż al. Korfantego to ważne rowerowe połączenie. Inwestycja była zapowiadana już kilka lat temu, a teraz jest w trakcie realizacji. Ten odcinek jest istotny nie tylko dla mieszkańców Katowic. Będą z niego korzystały również osoby z sąsiednich Siemianowic Śląskich. Na co dzień przejeżdża tędy bardzo dużo jednośladów. Niestety, niedawno doszło tu do tragicznego wypadku. Co pokazuje, że bezpieczna droga dla rowerzystów jest potrzebna.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmiertelne potrącenie w Katowicach. Rowerzystka była długo reanimowana

Na ostatniej prostej przy okazji ogłoszenia przetargu na budowę połączenia Katowic z Siemianowicami pojawiły się wątpliwości. Wycięte miały zostać stare i wartościowe drzewa. Ostatecznie miasto projekt zmieniło, wybrało wykonawcę i ruszyła budowa. Droga wzdłuż al. Korfantego powstaje na odcinku od ul. Telewizyjnej do ul. Konduktorskiej i będzie miała ok. 1,3 km długości.
Prace rozpoczęły się na przełomie września i października. Do tej pory wykonany został pierwszy etap inwestycji. Na odcinku od ul. Konduktorskiej do ul. Karłowicza wylano już czerwony asfalt. W tym miejscu powstanie przejazd z sygnalizacją świetlną. Droga zostanie „przerzucona” na drugą, wschodnią stronę al. Korfantego. Pobiegnie tędy aż do pętli tramwajowej. To na tym odcinku wszystkie drzewa miały zostać usunięte. Jednak po zmianie projektu  wycinka została ograniczona z 55 do 11 drzew.

PRZECZYTAJ TEŻ: Te drzewa miały zostać wycięte przy budowie drogi rowerowej. Miasto wycofuje się ze swoich planów

Cała realizacja kosztuje ponad 1,3 mln zł brutto. Budowa powinna zakończyć się do 31 stycznia 2021 roku. W przyszłości ta droga rowerowa zostanie poprowadzona od ul. Konduktorskiej w kierunku południowym. Dotrze do centrum Katowic przez ul. Stęślickiego. Jednak wiąże się to z większą drogową inwestycją, czyli planowanym przedłużeniem tej ulicy.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 24 listopada, 2020 at 12:40 pm - Reply

    Ważna dla kogo? Jak pojadę w stronę Siemianowic to zjadę na to na wysokości PKO. Jak pojadę odwrotnie to ani mi się śni na to zjeżdżać, bo jest z górki. Najpierw ciąg pieszo-rowerowy, potem przejazd z sygnalizacją (super!), a potem gdzieś bokiem powywijana ścieżka rowerowa, kolejny zbędny przejazd i na koniec prawdopodobnie brak wjazdu na drogę i przejazdu przez tory.

  2. Kkosz 6 listopada, 2020 at 6:13 pm - Reply

    Z Koszutki dalej się nie da dojechać do centrum.
    Z Brynowa dalej się nie da dojechać do centrum.

Dodaj komentarz

*
*