Reklama

Powstają kolejne mieszkania w okolicy Parku Kościuszki

Redakcja
Kolejne mieszkania wyrosną obok Parku Kościuszki. Katowicki deweloper zaczął już prace i podał szacunkową cenę za metr kwadratowy.

Brynów, a konkretniej okolice Parku Kościuszki stają się coraz popularniejsze dla deweloperów. Intensywnie zabudowywana jest ul. Ceglana, gdzie realizowane są dwie mieszkaniowe inwestycje. Kolejną w pobliżu Parku Kościuszki realizuje katowicki deweloper. W ostatnich tygodniach przy ul. Barbary wyburzane były parterowe budynki. To tam wyrosną wkrótce dwa nowe obiekty.

 

Dombud S.A. otrzymał pozwolenie na budowę i rozpoczyna prace. Ich efektem będą apartamenty. Budynki A i B mają mieć 5 kondygnacji nadziemnych oraz odpowiednio jedną i dwie podziemne. Tam znajdą się miejsca postojowe dla lokatorów. Ma ich być łącznie 100. Poza tym uzupełni je niewielki parking na 15 samochodów na powierzchni. W dwóch budynkach powstaną 82 lokale o powierzchni od 25 do 151 metrów kwadratowych. Wewnątrz zaplanowano windy, duże i przeszklone hole, balkony oraz możliwość podłączenia klimatyzacji. Jak informuje Dombud, zabudowa będzie charakterystyczna dla śródmieścia, czyli ciasna i bez zieleni.

Mieszkania w stanie deweloperskim mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Cena za metr wyniesie, według szacunków inwestora, 8,5 tys. zł za metr kw. Zakończenie prac ma nastąpić na przełomie 2021 i 2022 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*