Reklama

Powrót dzieci do szkół. Rząd jeszcze nie podjął decyzji

Redakcja
Powrót dzieci do szkół nadal pod znakiem zapytania. Dzisiaj minister edukacji narodowej i nauki poinformował, że decyzja powinna zapaść niebawem.

Nadal brak konkretów dotyczących powrotu kolejnych uczniów do szkół. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na temat szczepień nauczycieli minister został zapytany o plany rządu dotyczące wznowienia nauki stacjonarnej dla następnych grup uczniów. Na razie nie ma konkretnego terminu. – Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego. To znaczy – klasy 1-3 w trybie stacjonarnym, pozostałe klasy – w trybie zdalnym – powiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Dodał, że klasy ósme i maturalne korzystają z konsultacji indywidualnych w niewielkich grupach. Dla uczniów tych klas organizowane są sprawdziany i egzaminy.

Jak zaznaczył Czarnek, decyzja w sprawie poluzowania obostrzeń w szkołach może zapaść w ciągu dwóch tygodni. Wszystko zależy od m.in. liczby zakażonych wśród testowanych nauczycieli oraz liczby pracujących szkół w trybie stacjonarnym oraz zdalnym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*