Reklama

Powracają loty z Katowic do Turcji i Tunezji

Wyniki wyszukiwania Wyniki wyszukiwania w sieci Wieża zegarowa w Izmirze.

Redakcja
Z Katowic samoloty ponownie polecą do lotnisk w Turcji i Tunezji. Dzisiaj pierwszy rejs czarterowy po długiej przerwie. To kierunki, które mogą pomóc podnieść się lotnisku w Pyrzowicach.

Dwa popularne kierunki wakacyjne powracają do lotniska w Pyrzowicach. Pod koniec lipca rząd zniósł zakaz lotów z Turcji i Tunezji. Dlatego te dwa kraje wracają do siatki połączeń czarterowych w Katowice Airport. To najbardziej rozchwytywanych kierunki na tym lotnisku. – Turcja z wynikiem 472 tys. podróżnych w 2019 roku była największym rynkiem czarterowym w Pyrzowicach. Z kolei na kierunkach tunezyjskich linie lotnicze przewiozły w minionym roku 103 tysiące pasażerów. W 2019 roku prawie 12% z ogółu pasażerów obsłużonych w Katowice Airport podróżowało do tych dwóch państw – mówi Artur Tomasik, prezes GTL S.A., zarządcy pyrzowickiego lotniska.

Dzisiaj tuż przed północą pasażerowie polecą stąd do Izmiru, a jutro do Antalyi. W niedzielę, 9 sierpnia, do Bodrum, a 13 sierpnia do Dalaman. Biura podróży zdecydowały również o reaktywacji rejsów czarterowych z Pyrzowic do Tunezji. Pierwsze rejsy na Djerbę oraz do Monastiru zaplanowano na 13 sierpnia, a do Enfidhy dwa tygodnie później, 27 sierpnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*