Reklama

Poważna awaria prądu w Galerii Katowickiej i na dworcu kolejowym

Grzegorz Żądło
Wiadomo już co było przyczyną wieczornej ewakuacji Galerii Katowickiej. Doszło do awarii prądu, a potem ktoś wcisnął przycisk alarmowy, który powinien zostać użyty w sytuacji pożaru. Napięcia nie było też na dworcu kolejowym. Uszkodzona została głowica kabla zasilającego.

W środę około godz. 20 w Galerii Katowickiej zabrakło prądu. Klienci zostali ewakuowani. W tym samym czasie zasilania nie było też na dworcu kolejowym. Jak poinformował nas Marcin Marzyński z Tauron Dystrybucja, awaria nie nastąpiła po stronie dostawcy prądu. – Oczywiście wychwyciliśmy zanik napięcia po stronie klienta, ale z  naszą infrastrukturą wszystko było w porządku. Galeria Katowicka zasilana jest dwoma kablami. Z pierwszego napięcie zniknęło o godz. 19:13 a z drugiego o 20:16. Informację o tym, że możemy podać napięcie dostaliśmy o 22:16.

 

Galeria Katowicka i dworzec zasilane są ze stacji elektroenergetycznej „Torkat”, zlokalizowanej przy wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Brak prądu nie wpłynął na kursowanie pociągów, ale spowodował pewne utrudnienia dla pasażerów na dworcu kolejowym. – Nie działały tablice informacyjne i zapowiedzi megafonowe. Informacji podróżnym udzielali pracownicy. Zasilanie przywrócono po godz. 23 – informuje Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Jak doszło do awarii? – Wczorajszy brak zasilania w Galerii Katowickiej związany był z awarią głowicy kabla zasilającego. Element ten został wymieniony i Galeria funkcjonuje bez zakłóceń. Wszystkie urządzenia pracują w pełni sprawnie i bezpiecznie, co zresztą jest zgodne z wynikami regularnie prowadzonych przeglądów technicznych. Zdarzenie miało charakter incydentalny, bez związku z infrastrukturą Katowickiej, która działa sprawnie i bezawaryjnie – poinformowała nas Agnieszka Dźwigoń, odpowiedzialna za kontakt z mediami w Galerii Katowickiej.

Dodała, że kilkanaście minut po zaniku zasilania ktoś uruchomił alarm przeciwpożarowy, co rozpoczęło procedurę stosowaną w takiej sytuacji: komunikaty głosowe, ewakuację, wygrodzenia przestrzeni i przyjazd strażaków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*