Reklama

Potrącenie w Katowicach. Mężczyzna przejeżdżał przez jezdnię na hulajnodze

Redakcja
Potrącenie osoby na hulajnodze na południu Katowic. Młody mężczyzna przejeżdżał przez jezdnię. Nie wiadomo na razie, czy musiał przeprowadzić hulajnogę, czy też mógł przejechać.

Do potrącenia na skrzyżowaniu w Ochojcu doszło w drugi dzień świąt. Około godziny 11.40 u zbiegu ulic Jankego i Ziołowej młody mężczyzna przejeżdżał przez jezdnię na hulajnodze elektrycznej. Gdy przekraczał drogę, uderzył w niego samochód marki Kia, który prowadziła 57-letnia kobieta. Potrącony 18-latek został ranny. Zespół ratownictwa medycznego zabrał go go szpitala, ale nie ma poważnych obrażeń.

Jak informuje podkom. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, policjanci będą ustalali, czy 18-latek przekraczał jezdnię na przejściu dla pieszych, czy na przejeździe rowerowym. Zgodnie z przepisami, użytkownik hulajnogi powinien prowadzić pojazd na pasach. W przypadku przejazdu, może poruszać się na hulajnodze tak samo, jak rowerzysta.

Zdjęcia: KM PSP Katowice


Tagi:

Komentarze

  1. AA 27 grudnia, 2022 at 7:40 pm - Reply

    Samochód prowadziła kobieta.
    Baba nigdy się nie przyzna do błędu – nigdy – nawet gdy będzie nagranie zdarzenia. Będzie wmawiać że hulajnoga to z nieba spadła….
    Ona pewno jeszcze będzie chciała wrobić kolesia na winnego albo na współudział 🙂

  2. P Śl 27 grudnia, 2022 at 2:20 pm - Reply

    Znaczy oni chcą ustalać czy przejeżdżał bardziej po przejściu czy bardziej po przejeździe? 😀

Dodaj komentarz

*
*