Reklama

Potrącenie w centrum Katowic. Starsze małżeństwo trafiło do szpitala

Redakcja
Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych w centrum Katowic. Po wypadku starsze małżeństwo trafiło do szpitala.

Groźny wypadek na ul. Kościuszki. Na wysokości ul. Żwirki i Wigury doszło do potrącenia dwóch osób, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. 80-letniego mężczyznę i jego 75-letnią żonę potrącił kierowca jadący Audi Q5. Mężczyzna ma uraz nóg, najprawdopodobniej złamanie. Kobieta ma obrażenia lewej ręki. Policja ustala okoliczności wypadku. Na razie wiadomo jedynie, że kierowca był trzeźwy.


Tagi:

Komentarze

 1. Żwirek 4 marca, 2023 at 12:48 pm - Reply

  Zamknąć Kościuszki i Żwirki i Wigury. Postawić donice.

 2. klm 4 marca, 2023 at 8:34 am - Reply

  Kolejny dowód na to, że mityczni piesi wbiegający pod auta to mit. Większość ofiar na przejściach to emeryci, którzy nie są w stanie szybko odskoczyć przed idiotą w wielkim aucie.

 3. Sk 3 marca, 2023 at 5:41 pm - Reply

  Krupa Kościuszki też będziesz zwężał????

 4. kukura 3 marca, 2023 at 5:34 pm - Reply

  Wina przygłupa za kółkiem bezsprzeczna, ale…

  jakiś debilowaty urzędnik wymyślił sobie na Kościuszki donice z jakimiś rachitycznymi „drzewami” i ustawił je przed przejściami dla pieszych. Tak, że nie widać czy za donicą nie ma pieszego.

  • AA 3 marca, 2023 at 9:22 pm Reply

   Zerknij wpierw jak kierowcy parkują w tamtym rejonie. Ano wprost na przejściu, bezpośrednio przed przejściem, na miejscu wyłączonym z ruchu (białe pasy) lub też na skrzyżowaniu. Donice są właśnie po to aby jakiś magik nie wpadł na pomysł by tam parkować.
   „Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych kierowca obowiązany jest zachować szczególną ostrożność…..”
   Z moich obserwacji wynika, że jeżeli ktoś „zapiernicza” po mieście i nie ustępuje pierwszeństwa pieszym porusza się – dziwnym zbiegiem okoliczność – zazwyczaj BMW lub Audi.

   • kukura 4 marca, 2023 at 1:13 pm Reply

    te donice są wysokości dorosłego człowieka i nawet jadąc 10 na godzine nie wiadomo co jest za nią. zablokować parkowanie można na 1000 innych sposobów.

 5. AA 3 marca, 2023 at 5:26 pm - Reply

  Przejście dla pieszych gdzie mamy wyznaczone dwa pasy ruchu w tym samym kierunku.
  Zapewne kierowca Audi wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem lub omijał pojazd, który zatrzymał przed przejściem dla pieszych.
  80 latek i 75 latka raczej „nie wtargnęli ” i „nie wbiegli” na przejście

Dodaj komentarz

*
*