Reklama

Postępują prace na budowie szpitala tymczasowego w MCK

Redakcja
Trwają intensywne prace przy budowie tymczasowego szpitala w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Dziś został zamontowany ogromny zbiornik na tlen oraz trzy mniejsze. Docelowo szpital ma mieć 500 pacjentów.

W MCK rozstawione zostały już pierwsze boksy, w których znajdą się łóżka OIOM oraz tlenowe. W południe rozpoczęło się instalowanie zbiorników na tlen. Pusty, ogromny zbiornik ważący 27 ton przywieziono przed południem z Dąbrowy Górniczej specjalnym samochodem do przewozu wielkich gabarytów. Do rozładunku użyto jednego z największych dźwigów w województwie, a w instalacji na tymczasowych fundamentach uczestniczyło blisko 18 osób. Zbiornik pomieści 50 ton tlenu, obok stanęły trzy mniejsze na ok. 3 tony każdy. Dodatkowo zabezpieczono zestaw rezerwowy z blisko 145 butlami – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W najbliższych dniach zbiorniki będą sprawdzane i schładzane. Wszystko po to, żeby pod koniec tygodnia mogły zostać wypełnione tlenem.

W MCK jest już częściowo zmagazynowany sprzęt dostarczony z Agencji Rezerw Materiałowych, czyli łóżka, respiratory oraz kardiomonitory, które znajdą się za kilka dni w hali głównej szpitala tymczasowego. Do tej pory poprzez specjalną stronę uruchomioną przez szpital MSWiA w Katowicach www.szpitaldlaslaska.pl chęć pracy w MCK zadeklarowało prawie 390 osób.

Szpital w MCK ma zostać uruchomiony za dwa tygodnie.

Rozpoczęły się też pierwsze prace związane z instalacją tlenową w drugim szpitalu tymczasowym, który tworzony jest w jednej z hal magazynowych na terenie lotniska Pyrzowicach. Znajdzie się w nim ok. 145 łóżek, w tym 10 respiratorowych.  Trzeci obiekt zlokalizowany będzie w jednym z uzdrowisk w Ustroniu i będzie mógł przyjąć do 200 pacjentów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*