Reklama

Postaw na content i zbuduj pozycję swojej firmy w internecie

Skuteczna walka o wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych nie może ograniczać się wyłącznie do umieszczania słów kluczowych w każdym miejscu. Od pewnego czasu ogromne znaczenie ma również merytoryczny content.

Twórz treść, która przyciągnie nowych klientów i zbuduje wizerunek firmy w sieci

Jego wartość w kontekście marketingowym i widoczności stron w sieci potwierdzają zmiany, jakie w ostatnich latach zachodziły w wyszukiwarce Google. Jak nigdy promuje ona przydatne treści, które są zgodne ze specyfiką serwisu. Tak rozumiany marketing gwarantuje zresztą korzyści na co najmniej kilku polach.

• Napędzanie ruchu na stronie – jeśli przekaz jest atrakcyjny, zachęca odbiorców do stosownych reakcji (np. w postaci pozostawienia komentarza pod tekstem). To z kolei sprawia, że spędzają oni na stronie więcej czasu.

• Budowa wizerunku – content marketing to doskonały sposób na to, aby zbudować wizerunek eksperta w danej dziedzinie. W ten sposób firma może zdobyć zaufanie potencjalnych klientów, co przełoży się na większe zainteresowanie oferowanymi usługami bądź produktami.

 Tworzenie społeczności – nic tak nie napędza pozytywnego szumu wokół firmy, jak zaangażowani odbiorcy, którzy nie tylko reagują na content, ale też sami go tworzą.

Choć tworzenie wartościowej treści wymaga czasu, strategia ta zapewnia efekt długoterminowy w postaci zbudowania pozycji firmy na rynku internetowym. Tworzony przekaz dociera do świadomości odbiorców, dzięki czemu nie dajemy o sobie zapomnieć.

Jak tworzyć dobry content? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Marketing treści wiąże się z szeregiem działań, które powinny być prowadzone nie tylko na docelowej stronie internetowej, ale również poza nią. Możemy robić to na własną rękę lub zlecić agencji – podmioty takie jak AFTERWEB opracowują wtedy strategię promocyjną, obejmującą optymalne narzędzia, z pomocą których tworzony jest przekaz.

Co ważne, nie ma on charakteru czysto reklamowego. W wielu przypadkach wcale nie skupia się na konkretnych produktach, usługach czy firmie. Dotyczy co prawda na branży, w której działamy, ale głównym celem jest tu stworzenie merytorycznej treści, która może w jakiś sposób przydać się odbiorcom. Będą to więc różnego rodzaju poradniki, relacje, wywiady, recenzje, rankingi, e-booki czy case study. Mówiąc krótko, wszystko, co pozwoli przekazać wartościową treść i przy okazji zachęcić odbiorców do reakcji (chociażby w postaci wzięcia udziału w dyskusji na dany temat).

Gdzie taki content możemy publikować? Naturalnym miejscem będzie oczywiście blog firmowy, choć przydatne okażą się także tematyczne strony i fora internetowe oraz portale społecznościowe. Nie warto ograniczać się wyłącznie do tekstu. Do odbiorców trafią ciekawe grafiki, materiały filmowe i nagrania audio (np. w formie podcastów).

Wartościowy content napędzi ruch na stronie i sprawi, że o firmie stanie się głośno. Pozostanie ona w świadomości odbiorców, którzy w niedalekiej przyszłości mogą stać się naszymi klientami.

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*