Reklama

Postanowienia noworoczne – zmiana nawyków żywieniowych

Nowy rok to moment, w którym powinniśmy poddać się chwili refleksji. To czas, w którym decydujemy się wprowadzić różnorodne zmiany oraz nawyki do naszego życia. Najpopularniejszym postanowieniem noworocznym jest zdecydowanie zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Często jednak nie przynosi ono oczekiwanych rezultatów. Co zrobić, aby tym razem było inaczej?

Realne cele kluczem do sukcesu

Zdecydowana większość osób stawia sobie nierealne cele. Dobrym przykładem jest założenie sobie, że schudnięcie 10 kilogramów w miesiąc jest realne. Taki efekt byłby możliwy jedynie przy wykańczającej głodówce, która skutkowałaby jedynie przykrym efektem jojo w przyszłości oraz nadwyrężeniem kondycji zdrowotnej. Stawianie samemu sobie dużych wymagań to pożądana cecha, jednak w tym przypadku nieskuteczna. Jeżeli chcesz schudnąć 10 kilogramów, rozłóż tę liczbę na dłuższy czas realizacji celu. Przykładowo, postanów sobie, że będziesz chudnąć 2 kilogramy na miesiąc. Jeżeli uda ci się osiągnąć ten cel, poczujesz zastrzyk motywacji i nieco oszukasz swój mózg. Warto także wspomnieć, że jest to o wiele zdrowsza metoda. Powolne chudnięcie pozwoli utrzymać ci upragnioną wagę i na pewno nie odbije się na zdrowiu.

Zasada 70% dieta, 30% ćwiczenia – zmiana nawyków żywieniowych

Nie podlega wątpliwości, że aktywność fizyczna jest niezwykle istotna nie tylko pod względem redukcji tkanki tłuszczowej, ale i w ogóle. Faktem jest jednak, że to dieta stanowi fundament odchudzania. Na nic zdadzą się zmagania fizyczne, jeżeli zaraz po nich postanowisz zjeść fast fooda. Zdrowe nawyki żywieniowe, czyli regularne spożywanie posiłków oraz odpowiednia liczba kalorii są niezbędne podczas walki z kilogramami. Zadbaj o zdrowe nawyki żywieniowe:

    • wyeliminuj słodycze i produkty bogate w cukier,
    • zrezygnuj z fast foodów,
    • postaw na regularne posiłki: pięć posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu,
    • powstrzymaj się przed podjadaniem między posiłkami.

Kryzysy motywacyjny? Sposoby na lenia!

W pewnym momencie na pewno dopadnie cię kryzys motywacyjny. Nie ma się czym przejmować, bowiem jest to w pełni normalny etap odchudzania. Kluczem do sukcesu okaże się walka z lenistwem. Pamiętaj, że lenistwo oraz słomiany zapał to najwięksi wrogowie odchudzania. Często jest tak, że po ciężkim dniu nie mamy ochoty gotować zdrowego obiadu i wolimy sięgnąć po szybki, niekoniecznie zdrowy posiłek. Catering dietetyczny w Katowicach pozwoli ci zadbać o zbilansowaną oraz odżywczą dietę. To nie tylko wielka oszczędność czasu, ale także pewność wdrożenia oraz utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych. Co więcej, będziesz miał pewność, że spożywasz odpowiednią liczbę kalorii. To bardzo istotne, bowiem jeżeli będzie ona zbyt zaniżona, będziesz odczuwał głód i dopadnie cię efekt jojo. Z kolei przy za dużej kaloryczności efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Nagła ochota na słodycze bądź fast foody? Na to również znajdzie się rozwiązanie. Najważniejsze jest oczywiście spożywanie odpowiedniej liczby posiłków w ciągu dnia, które będą wysoce odżywcze oraz dostosowane do twoich potrzeb i stylu życia. Wówczas nie będziesz odczuwać głodu oraz chęci podjadania. Jeżeli pokusa jest silna, w pierwszej kolejności sięgnij po szklankę wody z cytryną, która nieco zapełni żołądek. Dobrym rozwiązaniem okaże się także stała, codzienna suplementacja chromu, który skutecznie ogranicza łaknienie.

Odchudzanie to trudny proces, który wymaga pokładów samozaparcia oraz silnej motywacji. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa do zrobienia! Spraw, aby tegoroczne postanowienie miało odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*