Reklama

Pościg za pijanym kierowcą BMW zakończył się w Sosnowcu. Policjanci użyli broni

Redakcja
Policjanci zatrzymali 23-letniego obywatela Ukrainy, który uciekał przed nimi ulicami Katowic i Sosnowca. Kierował kradzionym BMW, a na dodatek był pijany.

Około północy w Szopienicach policjanci operacyjni zauważyli, że na lawetę wciągane jest auto. Obok stało zaparkowane BMW. Kiedy kryminalni chcieli sprawdzić czy to nie próba kradzieży, kierowca BMW ruszył i pomimo wezwania, nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać drogą S86 w kierunku Sosnowca. Na wysokości zjazdu przy ul. Kresowej próbował staranować goniący go radiowóz operacyjny. Ucieczkę ulicami Sosnowca przerwali sosnowieccy policjanci, którzy po tym, jak kierujący dwukrotnie uderzył w ich radiowóz, użyli broni. Oddali strzały w kierunku kół, jednak pomimo uszkodzenia trzech opon, kierowca uciekał dalej, jadąc na felgach. Jego rajd zakończył się dopiero w dzielnicy Modrzejów, gdzie stracił ostatecznie panowanie nad BMW i zatrzymał się w zaroślach. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale jego drzwi przyblokowali radiowozem katowiccy policjanci.

Wyciągnęli sprawcę z auta i zatrzymali. Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu ponad 1,6 promila alkoholu, a auto, którym uciekał, zostało przez niego skradzione. 23-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty kradzieży samochodu, kierowania w stanie nietrzeźwym, czynnej napaści na funkcjonariuszy i ucieczki przez policjantami. Grozić mu może 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*