Reklama

Portal Katowice24.info ma już 5 lat

Grzegorz Żądło, redaktor naczelny portalu Katowice24.info.

Grzegorz Żądło
Właśnie minęło 5 lat od startu portalu Katowice24.info. Chociaż istniejemy stosunkowo krótko, możemy pochwalić się mocną pozycją na katowickim rynku mediów.

Kiedy w maju 2016 roku przekształcałem swojego dziennikarskiego bloga w portal informacyjny, marzyłem, żeby zdobyć 100 000 czytelników miesięcznie. Na ten moment czekaliśmy dokładnie rok. W maju 2017 roku portal odwiedziło 161 607 osób. To był pierwszy miesiąc w historii portalu, kiedy usłyszała o nim cała Polska. Opisaliśmy wtedy sprawę dwóch dziewczyn z Sosnowca, które zostały pocięte rozbitą butelką przez młodego chłopaka. Wszystko działo się przy Supersamie. Sprawa przeleżała kilka tygodni na komisariacie. Dopiero kiedy ją ujawniliśmy, śledztwo nabrało tempa. W ciągu kilku dni sprawca został namierzony i osadzony w areszcie.

W maju 2017 portal miał 161 607 unikalnych użytkowników. Wcale nie było jednak tak, że od tego momentu nasza popularność szybko rosła. W internecie jest bowiem tak, że informacja żyje dzień, dwa, góra trzy. Rzadko się zdarza, że jakiś temat przykuje uwagę czytelników na dłużej. Potrzeba czasu, żeby linki do tekstów „zakorzeniły się” w Google.

Powoli zyskiwaliśmy jednak nowych czytelników. Po raz kolejny 100 tys. użytkowników przekroczyliśmy we wrześniu 2019 r. (133 927). Potem już poszło. W grudniu czytało nas już 282 667 osób, a w kwietniu 2020 rekordowe 464 344 osoby (unikalne adresy IP).

Równocześnie rósł nasz fanpage na Facebooku. Obecnie mamy już prawie 38 000 fanów i 40 000 obserwujących.

Suche liczby mogą wydawać się odhumanizowane, ale doskonale wiemy, że stoją za nimi konkretni ludzie. Zdecydowana większość czytelników to nasi stali odbiorcy. Codziennie dostajemy od was maile z tematami czy prośbami o interwencję. Piszecie też na FB. Nie na wszystkie informacje odpowiadamy, nie wszystkimi tematami możemy się zająć.

Wprawdzie przez 5 lat zmieniło się bardzo wiele, ale nasze zasady pozostały niezmienne. Nadal koncentrujemy się na dostarczaniu ciekawych i unikalnych treści. Oczywiście, piszemy też o wypadkach czy zdarzeniach kryminalnych, ale to właśnie u nas można znaleźć najwięcej tekstów na tematy ważne dla mieszkańców Katowic i metropolii.

Nie zmieniają się też zasady na naszym FB. Nie tolerujemy chamstwa, wulgaryzmów, obrażania innych. Usuwamy wiele komentarzy, które łamią te zasady, a ich autorów banujemy. Naprawdę, nie zależy nam na każdym czytelniku. Jeśli ktoś nie szanuje naszej pracy i innych ludzi, to na naszych stronach nie ma dla niego miejsca.

Wiemy, że oczekujecie od nas coraz więcej. Wiemy, że pewnie chętnie zobaczylibyście u nas treści wideo. Powoli nad tym pracujemy. Nie chcemy jednak wrzucać do tekstów byle czego, a przygotowanie dobrej jakości treści wideo wymaga czasu. Często nam go brakuje, ale obiecujemy, że w tym roku (w końcu) wideo w portalu się pojawi.

Chcemy, żeby każdego dnia nasi czytelnicy, wchodząc na stronę Katowice24.info, mieli poczucie dobrze spędzonego czasu. Żeby nasze teksty dostarczały przydatnych informacji, a czasem po prostu przyjemności z czytania o czymś ciekawym.

Jeśli macie jakieś sugestie odnoście treści czy wyglądu portalu, możecie do nas napisać na adres [email protected] Pewnie nie wszystkie wasze prośby będziemy mogli spełnić, ale zapewniamy, że zapoznamy się ze wszystkimi uwagami.

Nie pozostaje nam nam nic innego jak zaprosić was do odwiedzania portalu Katowice24.info przez następne 5 lat.

Na koniec znów kilka liczb. W 2017 roku było was 711 959, w 2018 – 611 586, w 2019 – 1 103 045, a w 2020 – 2 678 748. Dziękujemy.

P.S. Szczególne podziękowania należą się Łukaszowi Kądziołce, który jest w redakcji niemal od samego początku i cały czas trwa na dziennikarskim posterunku.


Tagi:

Komentarze

 1. Jakub 7 maja, 2021 at 3:53 pm - Reply

  Panie Grzegorzu,

  Serdeczne gratulacje ! Mam nadzieje że portal będzie rozwijał się wyłącznie w bardziej zawrotnym tempie. Popracujcie tylko proszę nad dostępnością strony, gdyż gdy wpisuje Wasz adres w pasek przeglądarki, google nauczony algorytmami, już mi sugeruje stronę „403 Forbidden” 😀

  Pozdrawiam !

 2. Silesia 6 maja, 2021 at 9:36 pm - Reply

  Gratulacje! Świetne artykuły, życzę dalszych sukcesów!

 3. RED 6 maja, 2021 at 9:28 pm - Reply

  a ja pragnę podziękować, bo portal katowice24 był jedynym portalem, który dostarczał sporo wiedzy odnośnie mieszkań komunalnych, zasad przyznawania itp. kilka lat temu natrafiłem na nie, co bardzo pomogło mi w dalszym etapie życia, dziękuję panie Grzegorzu 😉

 4. Piotr 6 maja, 2021 at 8:49 pm - Reply

  Szczere gratulacje !!
  Jesteście bezkonkurencyjni z najszybsza i rzetelna informacja.
  Jako nieliczni lub wręcz jedyni, podajecie źródło uzyskania informacji.
  Pełny profesjonalizm, nawet jeżeli mamy czasem, różniące się nieco opinie… ;))

Dodaj komentarz

*
*