Reklama

Popularny kiermasz książek powrócił do centrum Katowic

Redakcja
Bukiniści ponownie zapraszają do zakupów. Do centrum Katowic po zimowej przerwie po zimowej przerwie powrócił kiermasz książek. Choć jeszcze niedawno było blisko przeprowadzki do innego miasta.

Jeszcze w zeszłym roku nie było pewne, czy bukiniści pozostaną w Katowicach. Musieli wynieść się z ul. Stawowej, ponieważ handlowali książkami przy budynku dawnej szkoły podstawowej nr 10, którą kupił od miasta prywatny inwestor. Dzisiaj nadal nie widać, żeby w budynku byłej szkoły rozpoczęła się inwestycja. Jednak po negocjacjach z urzędnikami kiermasz książek przeniósł się od lipca zeszłego roku niewiele dalej, bo na deptak pomiędzy ulicami Mickiewicza i Skargi. Początkowo handlarze zauważali, że choć przechodniów jest równie dużo, co na Stawowej, to ruch w interesie się zmniejszył. – Ludzie powoli przyzwyczajają się do zmian. Zawsze ktoś przychodził i był zdziwiony, że jesteśmy tu, a nie tam, gdzie do tej pory – mówi Artur Kurkiewicz ze Stowarzyszenia Nostra Patrumque Memoria – Historia Na Dotyk, które organizuje kiermasz. Dodaje jednak, że pod koniec zeszłego sezonu sytuacja nieco się poprawiła i klientów powoli przybywało.

Teraz bukiniści powracają po zimowej przerwie. Od kilku dni przygotowywali stoiska przy ogrodzeniu liceum. Wszystko jest już gotowe i handlarze czekają na klientów. Można tu kupić książki każdego gatunku literackiego i nie tylko, jest też prasa czy kasety. Stoiska są czynne codziennie w godzinach 10.0-18.00. Przynajmniej jedno jest otwierane nieco wcześniej i zamyka się później, od 8.00 do 20.00.


Tagi:

Komentarze

  1. Pepe 7 marca, 2023 at 8:27 pm - Reply

    W budynku po dawnej szkole przy ul. Stawowej trwa remont. Prace są prowadzone na razie z środku.

Dodaj komentarz

*
*