Reklama

Ponad 700 osób z dwóch beskidzkich miejscowości trafiło na kwarantannę, po tym jak wykryto koronawirusa u jednego z księży

Redakcja
Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, minionej doby w całym kraju potwierdzono 5300 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 53 osoby. W woj. śląskim na kwarantannę trafiło m.in. ponad 700 z Rajczy i Milówki w powiecie żywieckim. Stało się to po wykryciu koronawirusa u księdza, który uczył religii w szkołach w tych miejscowościach.

Najwięcej nowych przypadków koronawirusa odnotowano w woj. mazowieckim (816), małopolskim (631), kujawsko-pomorskim (554), śląskim (412) i łódzkim (411).

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób. Od dzisiaj MZ nie podaje szczegółowych danych na temat ofiar, czyli ich wieku i miejsca zgonu.

Z danych wojewódzkiego sanepidu wynika, że w woj. śląskim zmarło kolejnych 10 osób chorych na COVID-19.  W szpitalu w Raciborzu zmarli: 89-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, 69-letni mężczyzna z Katowic, 75-letni mężczyzna z Katowic, 87-letni mężczyzna z powiatu kłobuckiego. W szpitalu w Gliwicach zmarł 68-letni mężczyzna z Rybnika. W szpitalu w Myszkowie zmarł 83-letni mężczyzna z powiatu myszkowskiego. W szpitalu w Chorzowie zmarła 83-letnia kobieta z Bytomia. W szpitalu w Bytomiu zmarł 87-letni mężczyzna z Częstochowy. W szpitalu w Orzeszu zmarła 59-letnia kobieta z powiatu mikołowskiego, a w szpitalu w Zawierciu zmarł 73-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej.

Liczba osób przebywających na kwarantannie w woj. śląskim wzrosła do 9 666 (z 8 355). To przede wszystkim efekt skierowania na izolację ponad 700 mieszkańców Rajczy i Milówki w powiecie żywieckim. Stało się to po tym, kiedy 3 księży z Rajczy zachorowało na COVID-19. Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, u dwóch stwierdzono objawy, jeden z nich wymagał hospitalizacji. Ksiądz, u którego uzyskano pierwszy wynik dodatni, prowadził wcześniej lekcje religii w jednej ze szkół w Milówce oraz w Szkole Podstawowej w Rajczy.  Wszyscy uczniowie i personel, którzy mieli kontakt z księdzem zostali objęci dochodzeniem epidemiologicznym. Pozostali księża z parafii również trafili do kwarantanny, a kolejnych 68 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

Nowe ognisko koronawirusa ujawniono m.in. w szpitalu w Świętochłowicach, w którym zakażonych jest 9 pacjentów oraz 9 osób z personelu medycznego z oddziału chirurgii.

Do 15 wzrosła liczba zakażeń w szpitalu w Myszkowie, w którym ujawniono zachorowania na oddziałach wewnętrznym i chirurgicznym.

Koronawirusa potwierdzono także u 3 siatkarzy GKS Katowice. 16 osób jest pod nadzorem sanepidu. Po wykryciu 3 zakażonych aktorów w Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, 31 kolejnych osób służby sanitarne skierowały do kwarantanny.

Najwięcej zachorowań  woj. śląskim wykryto w powiatach: żywieckim (34), cieszyńskim (19), tarnogórskim (18), raciborskim (14), częstochowskim (12), bielskim (15), kłobuckim (12), będzińskim (11), Rybniku (13), Bytomiu (19), Katowicach (20), Rudzie Śląskiej (25), Częstochowie (32), Bielsku-Białej (10) i Tychach (20).

Liczba przypadków zakażenia w woj. śląskim wynosi obecnie 25 193. Wyzdrowiało już 21 699 osób, zmarło 600.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*