Reklama

Ponad 21 tysięcy zakażeń. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia

G. Ż.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że większymi obostrzeniami zostaną obłożone kolejne dwa województwa: mazowieckie i lubuskie. Niewykluczone, że przy dalszym wzroście liczby zakażeń, obostrzenia ponownie zostaną rozciągnięte na cały kraj.

Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz, jeśli chodzi o rozwój pandemii. Porównując tydzień do tygodnia, dynamika przyrostu zakażeń wynosi powyżej 30%. Mamy do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem pandemii. To jest, niestety, trend trwały – powiedział minister Niedzielski.

Według danych ministerstwa, minionej doby w całej Polsce zdiagnozowano 21 045 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 99 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 276 osób.

Ubywa wolnych łóżek w szpitalach i na oddziałach covidowych. Jeszcze tydzień temu było ich ponad 2,5 tysiąca. Obecnie już tylko 2 tysiące. Prawie 70% łóżek jest zajętych.

Do województw, w których jest najwięcej zakażeń, czyli warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, dołączyły mazowieckie i lubuskie. To właśnie te województw zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami. To m.in. zamknięcie hoteli, centrów handlowych, kin, teatrów, galerii sztuki i innych obiektów kultury, basenów, saun i innych obiektów sportowych. Nauczanie w klasie I-III będzie się odbywać w trybie hybrydowym, czyli częściowo zdalnie.

Dla woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego te regulacje będą obowiązywać od najbliższej soboty, a dla mazowieckiego i lubuskiego od poniedziałku 15 marca do 28 marca.

Minister Niedzielski nie pozostawił złudzeń, że czeka nas kolejna fala wzrostu zakażeń. Co za tym idzie, w najbliższych tygodniach niewykluczone jest rozciągnięcie kolejnych obostrzeń na teren całego kraju.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*