Reklama

Polscy siatkarze rozpoczynają walkę o medale MŚ i powrót do Spodka

Redakcja
Meczem z Tunezją polscy siatkarze rozpoczną swój udział w fazie pucharowej Mistrzostw Świata w siatkówce, które odbywają się w Polsce i Słowenii. Mecz w Gliwicach rozpocznie się dzisiaj o godz. 21. Jeśli Polacy wygrają, 8 września zagrają w ćwierćfinale ze zwycięzcą meczu USA-Turcja, który rozegrany zostanie również w Gliwicach, o godz. 17:30.

Przez fazę grupową, która rozgrywana była w Spodku, Polacy przeszli bez żadnych problemów. Z Bułgarią i Meksykiem wygrali 3:0, a z USA 3:1.

Do drugiej fazy MŚ awansowało 16 z 24 biorących w nich udział drużyn. Polska rozstawiona została z nr 1 i trafiła na 16. Tunezję. Nikt nie wyobraża sobie, żeby Polacy mieli jakikolwiek problem z pokonaniem rywali z Afryki. Wszyscy myślą już już raczej o meczu ćwierćfinałowym, w którym rywalem Polaków będą najprawdopodobniej Stany Zjednoczone.

Są jeszcze bilety na dzisiejsze mecze w Arenie Gliwice (jeden bilet obowiązuje na obydwa spotkania). Wejściówki kosztują 269 zł lub 329 zł.

W Gliwicach odbędą się też mecze 1/8 finału Serbia-Argentyna (6 września, godz. 17:30) oraz Brazylia-Iran (6 września, godz. 21).

W ćwierćfinale są już Słoweńcy, którzy pokonali Niemców 3:1 oraz Włosi, którzy wygrali z Kubą 3:1.

Jeśli Polacy wygrają dwa mecze w Gliwicach, ponownie zagrają w Spodku. 10 września w Katowicach odbędą się mecze półfinałowe, a dzień później mecz o 3. miejsce i finał.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*