Reklama

Policjanci poszukiwani

Grzegorz Żądło
Najlepiej żeby mieli powyżej 30 lat i byli mężczyznami. Chociaż jak ktoś nie spełnia tych kryteriów, też może spróbować. Producent filmu „Klub Włóczykijów” poszukuje statystów, którzy pod koniec sierpnia i na początku września zagrają w kilku scenach kręconych w Gliwicach. To też okazja, żeby zarobić, choć producent nie zdradza ile.

Od 21 do 23 sierpnia w Gliwicach (dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana) kręcona będzie m.in. scena pościgu. Tego ostatniego dnia statystów potrzebnych będzie najwięcej, bo aż 90. Najlepiej, żeby dwie trzecie z nich było mężczyznami po 30-tym roku życia. Jak informuje Ewa Poręba z firmy Domino Film, statyści zostaną przebrani za policjantów i będą uczestniczyć w pościgu.

Z kolei 4 września mniej więcej tyle samo osób, ale już bez względu na płeć i wiek, zostanie wykorzystanych do nakręcenia sceny biegu. – Będzie to coś w rodzaju maratonu – informuje Ewa Poręba. Dodaje, że sierpniowe zdjęcia będą płatne, natomiast do wrześniowego biegu poszukiwani są wolontariusze.

„Klub Włóczykijów” to komedia inspirowana powieścią Edmunda Niziurskiego pod tym samym tytułem. Reżyserem, a także twórcą scenariusza jest Tomasz Szafrański, autorem zdjęć – Michał Grabowski. W filmie grają znani aktorzy, również ze Śląska. Występują m.in. Tomasz Karolak, Bogdan Kalus i Wojciech Mecwaldowski. Nie wiadomo jednak kto z nich i czy w ogóle będzie obecny podczas gliwickich zdjęć.

Część film będzie kręcona w Gliwicach, bo to miasto, podobnie jak Pułtusk, współfinansuje produkcję. Pieniądze na film przekazuje także Instytucja Filmowa Silesia Film. Premiera planowana jest na czerwiec 2015 roku.

Jeśli ktoś chciałby zostać statystą, powinien skontaktować się z producentem pod numerem telefonu 602 772 778 lub adresem e-mail [email protected]. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*