Reklama

Policja publikuje zdjęcia z wypadku na DTŚ i apeluje o ostrożność

Redakcja
Wracamy do wypadku, do którego doszło we wtorek na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach. Zginęła w nim 53-letnia kobieta. Policja publikuje zdjęcia z wypadku i apeluje o ostrożność.

We wtorek 18 maja po godz. 14 na DTŚ na pasie w kierunku Katowic kierująca Nissanem Primera wjeżdżała na DTŚ od ul. Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła kontrolę nad samochodem i wpadła w poślizg. Przejechała trzy pasy ruchu  i zderzyła się z Nissanem Juke. Mimo reanimacji, 53-letnia mieszkanka Katowic zmarła na miejscu zdarzenia.

Do szpitala na badania trafiła 37-letnia kierująca drugim samochodem biorącym udział w zderzeniu.

 

Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, rozsądek i kulturę jazdy. To ważne zwłaszcza na takiej drodze jak DTŚ, na której trzy pasy ruchu zachęcają do bardzo szybkiej jazdy.


Tagi:

Komentarze

  1. ansia 22 maja, 2021 at 9:23 am - Reply

    DTS została zaprojektowana dla jazdy z szybkością do 70 km / h.

  2. Chris 21 maja, 2021 at 1:40 am - Reply

    DTŚ do niczego nie zachęca.

  3. AA 20 maja, 2021 at 1:06 pm - Reply

    Nissan Primera rocznik 1995, kierowca kobieta, Patrząc na zdjęcia idę o zakład że opony to te same które wyjechały z fabryki czyli 1995 rok. Twarde jak kamień – do tego dokładamy deszcz który wtedy padał i mamy tragedię.

Dodaj komentarz

*
*