Reklama

Policja poszukuje wiceprezesa GKS-u Jastrzębie. Jest podejrzewany o pobicie hokeisty GKS Katowice

G. Ż.
Policja poszukuje 29-letniego Pawła Duszyńskiego. To wiceprezes GKS-u Jastrzębie. Jest podejrzewany o pobicie zawodnika hokejowego GKS Katowice Jaako Turtainena.

W piątek przed meczem hokeistów JKH GKS Jastrzębie- GKS Katowice w pobliżu lodowiska w Jastrzębiu napadnięty został fiński zawodnik katowiczan Jaako Turtainen. Dwóch sprawców podbiegło od tyłu. Zawodnik został uderzony w głowę, a potem zerwali z niego koszulkę z logo GKS-u Katowice. Fin oddalił się nieco od lodowiska, żeby potruchtać przed meczem. Katowicka drużyna, na znak protestu, nie wyjechała na lód. Turtainen trafił na SOR, ale na szczęście, nic mu się nie stało. W niedzielnym meczu GKS-u z Toruniem jednak nie zagra, bo jest w nienajlepsze formie psychicznej.

Już w sobotę policja zatrzymała jednego ze sprawców. To 15-letni mieszkaniec Jastrzębia. Ustalona została też tożsamość drugiego napastnika. Policja podejrzewa, że był nim Paweł Duszyński. To wiceprezes GKS-u Jastrzębie. Prezes klubu Dariusz Stanaszek wydał specjalne oświadczenie. Można  w nim przeczytać, że „oświadczam, że klub stanowczo potępia wszelkiego rodzaju ataki agresji wobec kogokolwiek, w tym w szczególności wobec sportowców. Jednocześnie wyrażam głębokie ubolewanie, że, jak informują media, jednym z czynnych uczestników zdarzenia miał rzekomo być Członek Zarządu spółki. (…) Informuję, że klub będzie współpracować z organami ścigania w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej sprawy. Należy przy tym pamiętać, że jedną z naczelnych zasad porządku prawnego jest prawo do obrony, a informacje medialne częstokroć nie odzwierciedlają rzeczywistego przebiegu zdarzeń. W konsekwencji do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz otrzymania oficjalnego stanowiska Członka Zarządu klub powstrzymuje się od publicznego komentowania tej sprawy.(…)

Informuję jednocześnie, że w związku z zaistniałą sytuacją, która może negatywnie wpłynąć na wizerunek klubu oraz wysiłek i trud osób zaangażowanych w działalność klubu podjąłem działania w celu zebrania się w trybie pilnym statutowych organów Klubu Sportowego GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A.

Do czasu wyjaśnienia okoliczności przedmiotowego zdarzenia zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób zainteresowanych tą sprawą, a w szczególności do osób, którym leży na sercu dobro klubu, o powstrzymanie się od pochopnych komentarzy oraz ferowania wyroków. Informuję, że jako Prezes Zarządu podejmę wszelkie kroki prawne w celu obrony wizerunku klubu oraz reputacji osób zaangażowanych w pracę na rzecz klubu w przypadku próby wiązania Klubu Sportowego GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A. z sytuacją, która miała miejsce w piątkowe popołudnie w okolicy lodowiska „Jastor”.”

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju prosi wszystkich, którzy mają informacje o miejscu pobytu Pawła Duszyńskiego o kontakt pod numerem tel. 32 47 87 200, bądź z najbliższą jednostką Policji pod nr 112 lub mailowo: dyż[email protected]ębie.ka.policja.gov.pl.


Tagi:

Komentarze

  1. Katowiczanin 10 października, 2019 at 8:04 am - Reply

    Jastrzębie Zdrój, to stan umysłu!

Dodaj komentarz

*
*