Reklama

Policja ostrzega przed SMS-ami od oszustów

Redakcja
Policja w Katowicach ostrzega przed oszustami. W ostatnich dniach rozsyłają oni SMS-y, za pomocą których mogą dostać się do kont bankowych.

Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne„. SMS-y o takiej treści są wysyłane do wielu osób. Jak pisze Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, to próby oszustwa. Policjanci ostrzegają, żeby w żadnych wypadku nie klikać w link zawarty w SMS-ie. Przekierowuje on odbiorcę do instalacji aplikacji mobilnej. Za jej pomocą przestępcy mogą dostać się do kont bankowych.

Sprawcy podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe lub firmy kurierskie, wysyłają do przypadkowych osób powyższe wiadomości. Zależy im, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

Osoby, które to zrobiły, powinny natychmiast skontaktować się ze swoim bankiem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*