Reklama

Policja odzyskała samochody za ponad 700 tys. zł. Przyjechały z Włoch

Łukasz Kądziołka
Policjanci z Katowic odzyskali dwa przywłaszczone samochody, które przyjechały do Polski z Włoch. Ich wartość to ponad 700 tys. złotych.

Katowickim policjantom udało sie odzyskać dwa drogie samochody – Maserati i BMW o łącznej wartości prawie 760 tys. złotych, które ukryte były w dwóch miejscach. Luksusowe pojazdy przyjechały do Polski z Włoch. Do pierwszego przestępstwa doszło pod koniec stycznia w Mediolanie, gdzie zostało przywłaszczone Maserati o wartości 550 tys. zł. Drugie auto przywłaszczono na początku lutego. To BMW o wartości ponad 200 tys. zł. 

Dzięki współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej katowiccy policjanci ujawnili i odzyskali samochody na terenie Polski. Maserati było ukryte w garażu jednej z firm remontowo-budowlanych na terenie Śląska, a BMW na terenie prywatnej posesji. Policjanci zatrzymali w sprawie 4 mężczyzn w wieku 41, 63, 67 i 72 lat. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzeni do prokuratury. Przedstawiono im zarzut paserstwa o znacznej wartości. Na czas trwającego postępowania mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zastosowano także wobec nich zabezpieczenie majątkowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*