Reklama

Pogorzelcy z Murcek potrzebują pomocy

Redakcja
Poszkodowani w pożarze domu w Murckach, do którego doszło w Wielką Sobotę, potrzebują pomocy. Zbiórka rzeczy potrwa do jutra (20 kwietnia). Potrzebne są m.in. ubrania dla dzieci, ręczniki, pościel, poszwy, sztućce, talerze czy szklanki.

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w domu przy ul. Bielskiej 24 w Murckach wybuchł pożar. Zapalił się dach, który spłonął niemal całkowicie. Po ugaszeniu pożaru, mieszkańcy mogli wejść do budynku, ale niewiele rzeczy nadawało się do użytku. Komitet Społeczny „Nasze Murcki” od razu zorganizował zbiórkę ubrań i środków czystości. Odzew był bardzo duży. Teraz jednak potrzebna jest bardzo konkretna pomoc dla dwóch rodzin z dziećmi. Jedna z nich nadal przebywa w hotelu, druga u rodziny poza Katowicami.

Rzeczy, które organizatorzy chcieliby zebrać w pierwszej kolejności to:
– ręczniki, pościel i poszwy (bardzo potrzebne są np. kołdry i poduszki dla 3 dzieci, prześcieradła),
– dziecięca bielizna i dziecięce stroje kąpielowe (dziewczynka 10 lat, wzrost 140 cm; dziewczynka 11 lat
wzrost 145/150 cm; chłopiec 9 lat, wzrost 140 cm),
– obuwie dla dzieci
– letnie, sportowe, pełne obuwie (dziewczynki rozmiar 34/35 i 35/36, chłopiec, rozmiar 32/33,
– kubki, talerze, garnki, sztućce,
– materiały remontowe: np. farby, pędzle (dobrym rozwiązaniem mogą być np. bony do sklepów z artykułami budowlanymi i remontowymi o najmniejszej nawet wartości)
Zbiórkę koordynuje pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych Urzędu Miasta Katowice. Rzeczy można przynosić do budynku UM Katowice (Rynek 1, pokój nr 808) do 20 kwietnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*