Reklama

Podlesianka Katowice przed najważniejszym meczem w sezonie

Grzegorz Żądło
We wtorek 18 czerwca Podlesianka Katowice stanie przed szansą awansu do III ligi (czwarty poziom rozgrywkowy). O godz. 17:30 na stadionie przy ul. Sołtysiej rozpocznie się rewanżowy mecz z Podbeskidziem II Bielsko-Biała. W pierwszym meczu drużyna z Podlesia wygrała 2:0.

Podlesianka wygrała rozgrywki I grupy śląskiej IV ligi. W drugiej grupie najlepsze były rezerwy Podbeskidzia. To właśnie któraś z tych drużyn awansuje dzisiaj do III ligi, czyli na czwarty poziom rozgrywek. Faworytem jest Podlesianka, która w Bielsku wygrała 2:0. – Jako trener nigdy nie powiem, że niczego się nie obawiam. Naszą rolą jest przewidywać wszystkie możliwe sytuacje, które mogą się zdarzyć na boisku. Jestem pełen pokory. Musimy swoje kilometry wybiegać. Drużyna pokazała się w Bielsku z kapitalnej strony psychologicznej. Jeśli powtórzymy to dzisiaj na własnym boisku, to jestem spokojny o wynik – mówi Dawid Brehmer, trener pierwszej drużyny Podlesianki i koordynator klubu.

Zainteresowanie dzisiejszym meczem jest bardzo duże. Stadion przy ul. Sołtysiej może oficjalnie pomieścić do tysiąca osób, wliczając w to miejsca stojące i sektor gości. Z Bielska nikt się nie zapowiedział, więc dodatkowo 50-60 miejsc zostanie przeznaczonych dla kibiców Podlesianki.

Klub zapewnia, że dla każdego znajdzie się bilet, który kosztuje 10 zł. Osoby, które mają wykupione karnety na cały sezon, wchodzą za darmo. Podlesianka szacuje, że na meczu zjawi się około 650 osób.

Jeśli Podlesianka awansuje do III ligi będzie to jeden z największych sukcesów w historii klubu. – Wprawdzie w latach 50. graliśmy w trzeciej lidze (na trzecim poziomie rozgrywkowym – przyp. red.), ale był to szczebel wojewódzki. Kiedy awansowaliśmy, liga nazywała się sosnowiecko-stalinogrodzka. W 1955 roku graliśmy nawet w barażach o drugą ligę, ale w decydującym meczu przegraliśmy ze Spartą Lubań. Jeśli dzisiaj awansujemy, dla mnie będzie to największy sukces klubu, bo wyjdziemy poza szczebel wojewódzki – mówi Dawid Brehmer.

III liga to obecnie cztery grupy. Drużyny z woj. śląskiego rywalizują w niej z klubami z województw: opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Ewidentnie brakuje w trzeciej lidze klubu w centralnej części województwa, w którym mogliby się ogrywać młodzi zawodnicy. To też dobre miejsce dla piłkarzy z I i II ligi, którzy chcieliby jeszcze pograć w piłkę. Już teraz mam około 70 zgłoszeń od zawodników, którzy chcieliby do nas dołączyć – informuje Brehmer.

Dodaje, że patrząc na zainteresowanie kibiców czy choćby działalność klubu w mediach społecznościowych, IV liga jest już dla Podlesianki “za wąska”.

Bilety na dzisiejszy mecz będzie można kupić dwóch kasach biletowych. Do dyspozycji będą dwa parkingi przy trybunach, a także parking dodatkowy na 70 miejsc (zaznaczony na zdjęciu).


Tagi:

Komentarze

  1. kukura 18 czerwca, 2024 at 4:38 pm - Reply

    koniecznie trzeba zbudować drugi stadion. min 10000 widzów.

    • Rafał R 19 czerwca, 2024 at 8:13 am Reply

      I parking, koniecznie duży i pięknie wybetonowany. Całe te zielone tereny po prawej stronie zdjęcia można zabetonować lub asfaltem zalać.

Dodaj komentarz

*
*