Reklama

Podczas wysyłki miejskiego biuletynu Katowic wyciekły dane adresatów

Ł. K.
W Katowicach wyciekły dane kilkuset subskrybentów. Urzędnicy ujawnili je niechcący podczas wysyłki miejskiego biuletynu i teraz przepraszają za błąd.

Miejski biuletyn informacyjny w Katowicach jest wysyłany raz w tygodniu za pośrednictwem poczty elektronicznej. W newsletterze znajdują się aktualności dotyczące miasta. Tego, co działo się ostatnio lub będzie się działo w najbliższym czasie w Katowicach. Każdy może wyrazić chęć otrzymywania takich wiadomości, podając swój adres e-mail w formularzu zamieszczonym na stronie katowice.eu. Podczas ostatniej wysyłki urzędnicy popełnili błąd, który spowodował ujawnienie adresów kilkuset subskrybentów. Kiedy zorientowali się, że doszło do pomyłki, napisali kolejnego maila z przeprosinami:

W związku z przesłaniem 29 lipca 2022 r o godz. 13.04 wiadomości z adresu e-mail: [email protected] informuję. ze w wiadomości tej zostały omyłkowo ujawnione dane adresatów. W związku z tym uprzejmie informuję, iż użycie tych danych przez Pana/Panią będzie nieuprawnione. (…) Za ujawnienie danych i niedogodności z tym związane – przepraszamy”.

Ujawnionych w ten sposób zostało 577 adresów e-mail. Urzędnicy, oprócz poinformowania odbiorców o tej sytuacji, podjęli kolejne kroki. – O sprawie zostanie dziś poinformowany Generalny Inspektor Danych Osobowych. Będziemy czekać na jego wytyczne w tej kwestii – mówi Sandra Hajduk, rzecznik prasowa UM Katowice i dodaje, że wyciągnięto wnioski po tym błędzie. Odpowiedzialny za wysyłkę biuletynu Wydział Komunikacji Społecznej ma robić to z wykorzystaniem programów zabezpieczających adresy odbiorców wiadomości. Osoby, które chcą uzyskać szczegółowe informacje na temat wycieku danych są proszone o kontakt pod numerem telefonu 32/ 25 93 988.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 1 sierpnia, 2022 at 2:37 pm - Reply

    Kto pracuje w tym dziale Public Relations, skoro nie rozróżnia DO DW UDW

Dodaj komentarz

*
*