Reklama

Wiadomo już, kiedy pociągi wrócą na linię z Ligoty do Tychów

Redakcja
Po wielu latach pociągi wrócą na linię kolejową w Katowicach. To szlak łączący Ligotę z Tychami. Będą tędy jeździły składy towarowe. Kierowcy muszą być ostrożni na przejazdach kolejowo-drogowych.

Dobiega końca kolejowa inwestycja za ponad 50 mln złotych. Linia 142, przebiegająca przez Ochojec, Murcki i Kostuchnę, łączy Ligotę z Tychami. Będzie służyła wyłącznie pociągom towarowym, ale to ważna informacja dla mieszkańców Katowic i nie tylko.
W ramach inwestycji wymieniono 14 km torów i 15 km sieci trakcyjnej oraz 11 rozjazdów. Wyremontowano też 15 obiektów inżynieryjnych, m.in. wiadukt nad DK81 w Katowicach Ligocie i most nad rzeką Mleczną w Katowicach. Dzięki nowej infrastrukturze, pociągi pojadą tu dwa razy szybciej. Zamiast 40 km/h, będą poruszały się z prędkością do 80 km/h. Inwestycja obejmowała też przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych. W Katowicach jest ich na tej linii aż 9 (w tym na ul. Jankego, ul. Cegielnianej, ul Kołodzieja, ul. Boya-Żeleńskiego, ul. Podleśnej, ul. Saskiej, ul. Zaopusta).

Oznacza to, że kierowcy, piesi i rowerzyści będą musieli uważać na przejazdach, gdzie po wielu latach pojawią się pociągi. Jak podają PKP Polskie Linie Kolejowe, linią nr 142 może przejeżdżać ok. 20 składów na dobę. Pojawią się one na torach od 15 grudnia.


Tagi:

Komentarze

  1. kYt 3 grudnia, 2019 at 7:43 am - Reply

    Wspaniała wiadomość!! Zobaczymy co teraz będzie się działo na Piotrowickich ulicach:)

  2. Pawel 2 grudnia, 2019 at 10:57 pm - Reply

    Czy osobowe również tędy pojadą? Czy jest to w planach? Pociągi pasażerskie część by jechała przez podlesie a druga część przez Kostuchne.

Dodaj komentarz

*
*