Reklama

Będzie remont torów z Ligoty do Tychów. Pociągi pojadą szybciej

Źródło: www.plk-sa.pl.

Ł. K.
Rewitalizacja ważnej linii kolejowej ma usprawnić ruch pociągów w Katowicach. Za 50 mln zł wyremontowana zostanie linia towarowa z Katowic do Tychów. Jednak pozytywną zmianę na tej trasie mają też odczuć również pasażerowie pociągów osobowych.

Umowa została podpisana, a prace ruszą jeszcze w tym roku. PKP PLK wydadzą 50 mln zł na rewitalizację linii nr 142 na odcinku Katowice Ligota-Katowice Kostuchna-Tychy. Projekt przewiduje wymianę 15 km torów, 14 rozjazdów i przebudowę sieci trakcyjnej. Wyremontowane zostaną 2 wiadukty i przebudowanych zostanie 7 przejazdów kolejowo-drogowych. To ważna inwestycja, bo dzięki niej ruch pociągów towarowych na tej trasie będzie się odbywał sprawniej i bezpieczniej. Prędkość pociągów wzrośnie dwukrotnie z 40 do 80 km/h. Chociaż modernizacja dotyczy wyłącznie linii towarowej, to poprawi się również komfort podróżnych. Dzięki odciążeniu linii pasażerskiej (nr 139), ruch pociągów ma się odbywać płynniej.

Inwestycja na linii objazdowej nr 142 Katowice Ligota – Tychy będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj” i finansowana z budżetu państwa. Koszt to ok. 50 mln zł netto.  Zakończenie prac planowane jest na maj 2019 r.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*