Reklama

Pociągi jednak nie pojadą do Wisły, bo opóźniła się dostawa urządzeń

Redakcja
Utrudnienia dla pasażerów wybierających się w Beskidy. Pociągi miały w najbliższych dniach wrócić po kilkumiesięcznej przerwie do Wisły. Te plany pokrzyżował podwykonawców.

Inwestycja na kluczowej i popularnej linii kolejowej, która kończy się w Wiśle Głębce, rozpoczęła się w połowie marca tego roku. Do tej pory został przebudowany most na Wiśle w Skoczowie, położono 14 km nowych torów na odcinku od Chybia do Skoczowa. Powstał nowy przystanek Skoczów Bajerki, a na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze zbudowano nowe perony. Z końcem listopada zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zapowiedziała, że pociągi ponownie wrócą do Wisły. Zimową przerwę w pracach na linii kolejowej zaplanowano do końca lutego. Jak informowało wtedy biuro prasowe PKP PLK, to umożliwi ruch turystyczny, który zimą w tamtym kierunku jest duży. Przywrócenie połączeń do Wisły Głębce miało nastąpić wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, czyli od 13 grudnia.

Wbrew tym zapowiedziom, okazuje się, że pociągi nie wrócą na razie do Wisły. „Wykonawca, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów. Montaż takich urządzeń był niezbędny na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów” – informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Dlatego od 13 grudnia nadal będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie pociągi linii S6 będą jeździły na skróconej relacji Katowice – Pszczyna – Katowice. Pociąg „Kubalonka” będzie kursował na trasie Katowice – Chybie – Katowice. Uruchomione zostaną 4 linie autobusowe. Pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusów w Pszczynie lub Chybiu. Będą one kursować do końca roku zgodnie z zaktualizowanym rozkładem jazdy, który w najbliższych zostanie opublikowany na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl. Poniżej schematy zastępczej komunikacji autobusowej dla poszczególnych połączeń.

Pszczyna – Wisła Głębce / Wisła Głębce – Pszczyna dla pociągów linii S6 oraz Chybie – Wisła Głębce / Wisła Głębce – Chybie dla pociągu „Kubalonka” linii S7.

Pszczyna – Skoczów – Cieszyn / Cieszyn – Skoczów – Pszczyna.

Pszczyna – Wisła Głębce / Ustroń – Pszczyna.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*