Reklama

Pociąg uderzył w słup trakcyjny. Przyczyną mogła być próba kradzieży

Redakcja
Pociąg Kolei Śląskich uderzył w słup. W Chorzowie doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej i pociągi nie pojadą tędy  przez dłuższy czas. Niewykluczone, że to próba kradzieży.

Pasażerowie pociągu z Tarnowskich Gór do Katowic musieli zostać ewakuowani przez strażaków po drabinie i stromym zboczu, ponieważ linia jest poprowadzona w tym miejscu przekopem. Powodem było zderzenie, do którego doszło w poniedziałek około godziny 19.30 pomiędzy stacjami Chorzów Stary i Chorzów Miasto. Pociąg uderzył w pochylony słup trakcyjny. – Uszkodzeniu uległy cztery konstrukcje sieci trakcyjnej, tzw. półbramki oraz 400 metrów sieci trakcyjnej – mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Jedna taka konstrukcja spadła przed pociągiem, druga za nim, a dwie pozostałe powaliły się na skład. Podróżowało nim ponad 20 osób i pracownicy przewoźnika. Nikomu nic się nie stało, ale utrudnienia potrwają długo.  Dzisiaj od rana pracownicy PKP PLK zaczęli usuwać uszkodzenia. Trzeba wymienić zniszczone elementy i odholować pociąg Kolei Śląskich przy pomocy lokomotywy spalinowej. Warunki są trudne. Jest tu wąsko, a dojechać na miejsce da się tylko torem. Już teraz wiadomo, że pierwszy pociąg może tędy pojechać najwcześniej w czwartek.

Niewykluczone, że sieć uszkodzili złodzieje. Możliwe, że chcieli w ten sposób przygotować liny i kable do kradzieży. Pracownicy na miejscu przyznają też, że powaleniu konstrukcji mógł pomóc silny wiatr. Na odcinku Bytom-Chorzów Batory wprowadzono zastępczą komunikację autobusową za 30 pociągów Kolei Śląskich. Utrudnienia dotyczą wszystkich pociągów jadących do Bytomia, Lublińca i Kluczborka.

Całkowita naprawa sieci trakcyjnej może potrwać nawet do końca tygodnia.


Tagi:

Komentarze

 1. Aga 28 kwietnia, 2021 at 4:07 am - Reply

  „Niewykluczone, ze” „Możliwe, że” bla bla bla…..smieciowe dziennikarstwo, od tego jest komisja zeby ustalic co sie stało.

  • Grzegorz Żądło 28 kwietnia, 2021 at 7:41 am Reply

   Czyli kilka godzin po wypadku, kiedy są tylko wstępne przyczyny i domysły, mamy pisać, że na 100% było tak i tak. Dziękujemy za radę. Nie skorzystamy.

 2. Piotr 9 kwietnia, 2021 at 3:10 pm - Reply

  Jak by nie jechał tak szybko, to by go zdążył ominąć. To z całą pewnością zawinił maszynista, bo rozmawiał przez telefon, jadł kanapki, pił kawę i palił papierosa.

Dodaj komentarz

*
*