Reklama

Pobiegną na pasterkę. Dzisiaj trening po wigilii

Tak było podczas Biegowej Pasterki w ubiegłym roku. fot. Tomasz Iwanyszyn.

Ł. K.
Po wigilijnej kolacji można iść pobiegać. Biegowa pasterka to okazja do treningu w świątecznej atmosferze. Dzisiaj wspólne bieganie w Katowicach.

Co roku, od sześciu lat, biegacze organizują wspólny świąteczny trening. Biegowa pasterka z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych. Pomysłodawcą świątecznej akcji jest Mateusz. Kilka lat temu zauważył, że dużo lokali w wigilijny wieczór jest otwartych. Spotykał się ze znajomymi na „kilka głębszych”, ale w końcu postanowił spędzić czas po wigilii bardziej aktywnie. – Postanowiłem sprawdzić, czy ktoś skusi się na odrobinę aktywności fizycznej po wigilijnej wieczerzy. Okazało się, że wiele osób czekało na coś takiego. Zaczęli przyjeżdżać nawet z Gliwic czy Tarnowskich Gór. To było wspaniałe – mówi Mateusz Banaś. Podobnie jak w poprzednich latach, dzisiaj biegacze spotkają się przy Pomniku Powstańców Śląskich. Ruszą na strefę kultury, a stamtąd wzdłuż Rawy do Uniwersytetu Ekonomicznego. Później wzdłuż ul. Murckowskiej pobiegną na Dolinę Trzech Stawów, a następnie ulicami Francuską i Ceglaną, skręcą w ul. Wita Stwosza i przez pl. Miarki dobiegną do Rynku. Po drodze będzie można porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Tempo będzie dostosowane do najwolniejszych biegaczy, więc akcja jest skierowana do każdego, kto chce spalić trochę kalorii po wigilijnej uczcie. Start biegowej pasterki o godz. 21.15.

Jeśli ktoś chce biegowo spędzić Nowy Rok, to również będzie miał ku temu okazję. Mateusz jest współorganizatorem XIII Śląskiego Maratonu Noworocznego Cyborg. Odbędzie się on dokładnie za tydzień, w Parku Śląskim. Jeszce przez dwa dni trwają zapisy na zawody. Dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*