Reklama

Po tragedii w Zofiówce wojewoda apeluje o wstrzymanie się od organizacji imprez

Redakcja
Żałoba po tragicznych wydarzeniach w kopalni Zofiówka. Wojewoda apeluje o to, aby przez jeden dzień wstrzymać się od organizowania imprez.

W kopalni Zofiówka zginęło 10 górników. Wczoraj potwierdziły się przypuszczenia dotyczące liczby ofiar po wstrząsie, do którego doszło w sobotę. We wtorek ratownicy dotarli do ostatniej czwórki górników uwięzionych 900 metrów pod ziemią i wyciągnęli ich ciała na powierzchnię. Po czterech dobach od momentu wystąpienia wstrząsu zakończyła się akcja poszukiwawcza. Żałoba w Jastrzębiu-Zdroju trwa od poniedziałku. Flagi w mieście zostały opuszczone do połowy masztów, a imprezy organizowane przez jednostki miejskie  – odwołane. Prezydent Jastrzębia Anna Hetman poprosiła o to samo mieszkańców.

Teraz do mieszkańców całego województwa zwrócił się wicewojewoda Jan Chrząszcz. Na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowano komunikat dotyczący żałoby w dniu 28 kwietnia. „Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wicewojewoda poleca opuścić w tym dniu flagi państwowe do połowy masztu” – czytamy w komunikacie. Zaapelowano również do wszystkich organizatorów imprez rozrywkowych w regionie o powstrzymanie się od ich organizacji.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 27 kwietnia, 2022 at 3:21 pm - Reply

    Czyżby to wojewoda „bez żadnego trybu” prosił? To jest jakaś nowa forma zarządzania poprzez organ władzy centralnej w województwie – „prośba”?
    To jakaś farsa – albo ogłasza się żałobę na terenie np. województwa i wtedy faktycznie nie organizuje się imprez masowych/rozrywkowych albo nie ma żadnej żałoby.
    Przypominam że takie decyzje podejmuje się i o ogłasza w dzienniku urzędowym a nie poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej.

    Przykład idzie z góry – mamy politykę tweeterową premiera to widocznie wojewoda nie chce być gorszy.

Dodaj komentarz

*
*