Reklama

Po raz siódmy pobiegną dla Słonia. Dzisiaj nocny bieg w Parku Śląskim

Redakcja
Dzisiaj kolejna edycja „Biegu dla Słonia” w Parku Śląskim. W poprzednich wzięło udział prawie 7 tys. biegaczy. To hołd dla śląskiego himalaisty. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dzisiaj odbędzie się widowiskowa impreza biegowa w Parku Śląskim. Po raz siódmy co najmniej kilkaset osób uczci pamięć Artura Hajzera, czyli Słonia. Hajzer był śląskim himalaistą, który zdobył 7 ośmiotysięczników. Wspinał się m.in. z Jerzym Kukuczką oraz Krzysztofem Wielickim. Był współtwórcą dwóch marek produkujących sprzęt turystyczny – Alpinus i HiMountain. Zginął 7 lipca 2013 roku w trakcie odwrotu z Gaszerbrumu I. Jego pogrzeb odbył się 24 lipca w archikatedrze w Katowicach.
Od tamtej pory, raz w roku, biegacze spotykają się w Parku Śląskim. „Bieg dla Słonia” to symboliczny hołd dla Artura Hajzera. W poprzednich edycjach wzięło udział prawie 7 tys. osób. 7 -kilometrowa trasa biegu prowadzi alejkami Parku Śląskiego, a pod koniec uczestnicy przebiegną przez Stadion Śląski. Biegacze w trakcie imprezy używają lampek-czołówek. Podczas startu wszystkie światła zostają wyłączone, a później na parkowych alejkach można zobaczyć setki poruszających się światełek. Udział w biegu jest bezpłatny i każdy może zarejestrować się na miejscu w biurze zawodów od 20.00 do 21.50. „Bieg dla Słonia” rozpocznie się o godz. 22.00. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*