Reklama

Po przeszczepie serca urodziła zdrowe dziecko w katowickim szpitalu

Redakcja
Odważna decyzja lekarzy i pacjentki. Jedna z pacjentek katowickiego szpitala, która przeszła przeszczep serca, urodziła dziecko. Tymon przyszedł na świat cały i zdrowy.

Pacjenta po przeszczepie serca urodziła dziecko. 1 kwietnia w katowickim szpitalu na świat przyszedł Tymon. – To był cud, tak samo jak mój przeszczep – mówi szczęśliwa mama. Pani Karina trzy lata temu, w 2018 roku, przeszła przeszczep serca w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jak sama mówi, okres ciąży minął bez problemów i odczuwała tylko typowe dla okresu ciąży dolegliwości.
Lekarze zgodzili się, żeby pani Karina zaszła w ciążę, choć to bardzo odważna decyzja. – Ciąża u pacjentki po przeszczepie serca jest ciążą wysokiego ryzyka. Po pierwsze ze względu na sam przeszczep oraz chorobę podstawową, która doprowadziła do konieczności przeszczepu i leki immunosupresyjne – mówi prof. Krzysztof Nowosielski, lekarz kierujący Oddziałem Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Tutaj odbył się poród. Po cesarskim cięciu na świat przyszedł Tymon, który otrzymał 8 pkt w skali Apgar. Chłopiec jest w dobrym stanie. W chwili narodzin ważył 2810 gramów. Mama, dziecko, a także świeżo upieczony tata, czują się dobrze.

To piąty w regionie przypadek porodu po przeszczepie serca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*