Reklama

Płatny parking w strefie kultury najwcześniej za pół roku

Grzegorz Żądło
Odsuwa się w czasie wprowadzenie opłat za parkowanie w strefie kultury. Według pierwotnych zapowiedzi, parkingi przy NOSPR i Muzeum Śląskim miały być płatne już w październiku. Teraz jednak sytuacja się zmieniła i najwcześniej kierowcy zaczną płacić za postój za około pół roku.

Chodzi o 559 miejsc postojowych. Opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 6:30-17 (za wyjątkiem dni świątecznych). Mieszkańcy Katowic, którzy mają Katowicką Kartę Mieszkańca, zapłacą 5 zł za godzinę postoju, a pozostali – 10 zł.

Początkowo opłaty miały zacząć obowiązywać w październiku. Potem jednak władze Katowic zdecydowały, że najpierw trzeba otworzyć centra przesiadkowe. To właśnie się dzieje. Dzisiaj zostało otwarte CP „Zawodzie”, a jutro dostępne będzie CP „Brynów”. Nie oznacza to jednak, że wkrótce zniknie możliwość bezpłatnego postoju na parkingu przy NOSPR i Muzeum Śląskim.  – Z powodu pandemii, trochę nam się ten harmonogram „wysypał” – powiedział nam wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. – Obecnie, po utworzeniu w MCK szpitala tymczasowego, funkcje parkingowe mają teraz zupełnie innego odbiorcę. Musimy to na bieżąco aktualizować.

Jak dodał wiceprezydent, najszybciej wprowadzenia opłat można się spodziewać po likwidacji szpitala tymczasowego w MCK. Umowa wojewody śląskiego z operatorem MCK kończy się 30 kwietnia 2021 roku. – W tej chwil arbitralne określenie kiedy będziemy mogli wejść ze swoimi rozwiązaniami jest obarczone dużym ryzykiem. Niemniej, najprawdopodobniej poczekamy do momentu, aż w MCK nie będzie już szpitala – powiedział Sobula.

Niezależnie od wprowadzenia opłat, miasto planuje budowę w strefie kultury wielopoziomowego parkingu. O tym jak ma wyglądać, można przeczytać TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Grucha 7 grudnia, 2020 at 10:45 pm - Reply

    A co ma wspólnego parking ze szpitalem??

Dodaj komentarz

*
*