Reklama

Platforma Obywatelska zapyta mieszkańców o to, jak im się żyje w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Platforma Obywatelska szykuje się do wyborów samorządowych. – Dziś, co prawda, zaczynają się wakacje, ale my wręcz przeciwnie. My ruszamy do pracy – zapowiada radny Łukasz Borkowski. Radni PO chcą wyjść do mieszkańców, żeby zapytać ich o to, jak oceniają Katowice.

Od dzisiaj można wypełniać ankietę dotyczącą miasta. Katowicka Platforma Obywatelska rozpoczęła akcję Katowice Przyszłości. – W okresie wakacyjnym, ale również we wrześniu i październiku, jeśli pogoda pozwoli, katowickie radne i katowiccy radni będą w każdej dzielnicy rozmawiać o przyszłości Katowic. Wspólnie napiszemy tę wizje przyszłości i pokażemy, jakie najważniejsze problemy należy rozwiązać – mówi Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego KO.

Na przeprowadzenie ankiet i rozmowy z mieszkańcami katowiccy radni poświęcą najbliższe miesiące. Jak mówił radny Jarosław Makowski, prawidłowo funkcjonujące miasto to takie, w którym żyje się dobrze mieszkańcom „od seniora do juniora”. – Żeby takie miasto stworzyć, trzeba wyjść z gabinetu. Nie da się go stworzyć siedząc w gabinecie i studiując tylko wykresy oraz dane, które spływają na urzędnicze biurka – uważa Jarosław Makowski, przewodniczący katowickich struktur PO.

Dzisiaj udostępniono stronę internetową katowiceprzyszlosci.pl, na której znajduje się ankieta z 10 pytaniami zamkniętymi dotyczącymi m.in. smogu, zieleni, transportu publicznego i bezpieczeństwa. Są też pytania otwarte, w których można wymienić zalety oraz problemy Katowic, a także przedstawić swoją wizję miasta w przyszłości. W trakcie wakacji radni PO z Katowic mają czekać na mieszkańców w mobilnych punktach, gdzie również będzie można wypełnić ankietę. Jak zapowiada Makowski, po analizie ankiet zorganizowany zostanie cykl debat. Efektem tych działań ma być przedstawienie programu katowickiej PO na wybory samorządowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*