Reklama

Planujesz otworzyć własny biznes w Katowicach? Będziesz potrzebować biura rachunkowego

Decyzja podjęta – zakładasz własny biznes. Teraz jeszcze „tylko” trochę formalności na start i możesz zacząć działać. Tylko… czy już wiesz, kto zajmie się twoją księgowością? Wyjaśniamy, dlaczego będziesz potrzebować biura rachunkowego i jak to ułatwi twoje życie już od momentu wypełniania wniosku w CEIDG.

Księgowość Katowice. W czym pomoże nam biuro rachunkowe?

Jeszcze zanim założysz własną firmę, warto zdecydować się na profesjonalną księgowość. Dlaczego? Ponieważ dobre biuro rachunkowe pomoże nam we wszystkich formalnościach dotyczących otwierania biznesu – bez względu na to, czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie Twoim najważniejszym zadaniem jest złożenie wniosku CEIDG, czy o spółce. Po wypełnieniu pełnomocnictwa, księgowa/y zajmie się również dokumentami, które należy złożyć w urzędzie skarbowym oraz w ZUS-ie. Jeżeli zastanawiasz się, które biuro rachunkowe wybrać, warto zwrócić uwagę na stronę https://skutslania-kdp.pl/. Wyróżniają się na tle konkurencji dzięki szerokiej ofercie usług księgowych, kadrowych oraz doradztwa prawnego.

 Dzięki temu Ty:

 • oszczędzasz czas, nie musisz sprawdzać, czy dopełniałeś/aś wszystkich formalności, bo biuro księgowe będzie to kontrolować;
 • nie ryzykujesz, że popełnisz błąd, który będzie skutkować stresującymi wezwaniami do urzędów, kontrolami czy, w najgorszym przypadku, karą grzywny.

To korzyści, dzięki którym warto znaleźć profesjonalną księgowość w Katowicach jeszcze przed założeniem firmy. A w trakcie jej prowadzenia biuro rachunkowe zajmie się m.in.:

 • uzupełnianiem ksiąg rachunkowych czy ksiąg przychodów i rozchodów;
 • rozliczaniem podatków;
 • ustalaniem wysokości składek na ubezpieczenie oraz wypełnianiem deklaracji do ZUS-u.

Co miesiąc dostaniesz informację o wysokości dochodu, kwocie podatku do zapłacenia oraz wysokości składki na ubezpieczenie – bez ryzyka, że gdziekolwiek zostanie popełniony błąd i bez lawirowania wśród wielu skomplikowanych przepisów. Przekonany/a? Sprawdź, jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Katowicach.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Katowicach?

Chcesz mieć pewność, że twoja księgowość jest prowadzona rzetelnie, wszystkie dokumenty są wysyłane na czas? Nie wybieraj pierwszego biura rachunkowego, jakie znajdziesz. To, na co w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę to:

 • doświadczenie i (ewentualnie) specjalizacja, jeśli zakładasz biznes działający w nietypowej/trudnej podatkowo branży;
 • certyfikat księgowego wydany przez Ministra Finansów – aktualnie nie jest wymagany, natomiast jego posiadanie stanowi pewną gwarancję wiedzy i profesjonalnego podejścia;
 • zakres usług rozpatrywany również pod kątem możliwości rozwoju działalności w następnych latach.

 To podstawy, chociaż ważnych jest także kilka innych rzeczy, jak:

 • sposób przekazywania dokumentów – dobrze, jeśli możesz przesyłać je online, za pomocą maila lub dedykowanego systemu, ponieważ to oszczędzi ci sporo czasu;
 • lokalizacja – czasami konieczna będzie i tak wizyta stacjonarna, dlatego, jeśli masz taką możliwość, wybierz biuro rachunkowe, które znajduje się w okolicy lub do którego masz wygodny dojazd;
 • dodatkowe usługi jak doradztwo podatkowe, obsługa prawna;
 • obowiązujące limity faktur w ramach danego pakietu, ceny po jego przekroczeniu.

Biuro rachunkowe – Katowice centrum

Jeśli szukasz biura rachunkowego w Katowicach centrum, sprawdź ofertę księgowości Skut&Słania, która zlokalizowana jest na ul. Opolskiej 17/106. Biuro rachunkowe Skut&Słania prowadzi obsługę księgowo-kadrową oraz prawną, dzięki czemu w jednym miejscu możesz załatwić wiele spraw, mając jednocześnie pewność, że specjaliści dobrze znają specyfikę twojego biznesu.

Chcesz się umówić na wizytę lub dopytać o wycenę usług? Napisz na adres e-mail [email protected] lub zadzwoń pod numer 730-300-348.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*