Reklama

PKM kupuje krótkie autobusy, ale tym razem nie „elektryki”

Redakcja
PKM Katowice szykuje się do kolejnego wzmocnienia taboru. Trwa przetarg na 5 pojazdów z silnikiem diesla. Przewoźnik czeka też na dostawy od Solarisa.

Kolejne zakupy w PKM Katowice. Po przetargu na 5 „długich” autobusów, który został rozstrzygnięty w marcu i do którego zgłosił się tylko Solaris, przedsiębiorstwo znowu kupuje pojazdy. Tym razem będą to tzw. krótkie, czyli jednoczłonowe autobusy. Mają mieć 12 metrów długości i silniki diesla o mocy min. 180 kW. Poza tym muszą być wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, monitoring, system liczenia pasażerów oraz urządzenie służące do kontroli trzeźwości kierowcy. Pojazdy powinny być dostarczone w ciągu 330 dni od daty podpisania umowy. PKM nie ujawnił w dokumentach przetargowych, ile chce wydać na nowe autobusy. Termin składania ofert mija 27 maja.

Katowickie PKM nadal czeka na realizację zamówienia ze strony Solarisa. W ubiegłym roku podpisano umowę z polskim producentem na dostawę 10 autobusów elektrycznych, z czego połowa to przegubowe, a pozostałe pięć – jednoczłonowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*