Reklama

PKW podała najnowsze wyniki wyborów. Do policzenia zostały tylko głosy z zagranicy

Ł. K.
Kolejna aktualizacja wyników wyborów. W większości zakończyło się już liczenie głosów w komisjach w Polsce. Teraz PKW czeka na informacje z zagranicy. Prawo i Sprawiedliwość notuje nieznaczenie wyższy wynik niż we wczorajszych sondażach, tuż po zamknięciu lokali wyborczych.

Państwowa Komisja Wyborcza podała najbardziej aktualne informacje dotyczące wyborów parlamentarnych. Wyniki wyborów trochę zmieniły się w stosunku do tych, podawanych jeszcze dzisiaj rano. Wiadomo już jak głosowali wyborcy w prawie 92% komisji wyborczych. Oznacza to, że w systemie wprowadzone zostały już dane z 25201 na 27415 komisji w całym kraju. Jak potwierdziła PKW, dane obwodowych komisji wyborczych spłynęły już ze wszystkich dużych miast w Polsce. – W zasadzie mamy już wprowadzone, ale nie zatwierdzone protokoły obwodowych komisji wyborczych z całego kraju – mówił Sylwester Marciniak zastępca przewodniczącego PKW. Komisja czeka jeszcze na informacje z zagranicznych komisji. Do policzenia zostały jeszcze głosy oddane m.in. w Londynie, Dublinie, Paryżu, Amsterdamie, Rzymie i Berlinie.

Zastępca przewodniczącego PKW podał najbardziej aktualne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. – W tej chwili są to tylko cząstkowe dane i to w znacznej części nieoficjalne – zaznaczył Marciniak. Według ostatnich danych zaktualizowanych około godziny 11.00 tak kształtują się głosy oddane w dokładnie 91,92% obwodowych komisji wyborczych:
PiS – 44,38%, Koalicja Obywatelska – 26,77%, Lewica – 12,34%, PSL – 8,63%, Konfederacja -6,76%.

Frekwencja w wyborach na pewno wyniesie ponad 61%. Jednak na dokładne liczby trzeba jeszcze poczekać. Tak samo jak na oficjalne wyniki. Zgodnie z informacją przekazaną Państwowej Komisji Wyborczej przez MSZ, ponowne przesłanie protokołu z jednej z komisji wyborczych za granicą będzie możliwe dopiero mniej więcej między godziną 14 a 15.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*