Reklama

PiS dało Wojciechowi Kałuży nową pracę. Były wicemarszałek woj. śląskiego został wiceprezesem JSW

Wojciech Kałuża (w środku, siedzi) podczas sesji sejmiku, podczas której doszło do zmiany władzy w woj. śląskim. For. Franciszek Matysik.

G. Ż.
Wojciech Kałuża, dzięki któremu Prawo i Sprawiedliwość cztery lata temu przejęło władzę w woj. śląskim, został dzisiaj wiceprezesem Jastrzębskiem Spółki Węglowej. To polityczna nominacja za dawne „zasługi”. Kałuża został bez pracy 21 listopada, po tym, jak marszałek Jakub Chełstowski i troje radnych przeszli na stronę opozycji.

W komunikacie JSW S.A. informuje, że „14 grudnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 15.12.2022 roku Pana Wojciecha Kałuży (Kałuża) na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju Spółki XI kadencji.”

Dalej JSW pisze, że Wojciech Kałuża uzyskał tytuł magistra na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł licencjata politologii oraz Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menadżerskiej w Warszawie, gdzie ukończył studia Executive Master of Business Administration.

W latach 2018-2022 Kałuża był wicemarszałkiem województwa śląskiego. Został nim po tym, kiedy po wyborach samorządowych przeszedł z  Nowoczesnej na stronę PiS. 21 listopada 2022 roku doszło jednak do politycznego przewrotu w sejmiku. Jakub Chełstowski i trójka radnych przeszli do ruchu „Tak dla Polski”. Kałuża złożył rezygnację ze stanowiska wicemarszałka chwilę przed tym, jak zostałby odwołany.

Teraz  ma już nową pracę. Znacznie lepiej płatną.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*