Reklama

Parkingi w strefie kultury zostały ogrodzone. Kierowcy nie zaparkują tu przez ponad 2 miesiące

Redakcja
Dzisiaj parkingi w strefie kultury zostały zamknięte na ponad 2 miesiące. Przez najbliższe tygodnie kierowcy nie będą mogli tu parkować. Miasto i ZTM zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej.

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj rano rozpoczęły się przygotowania do Światowego Forum Miejskiego. Choć wydarzenie pod egidą ONZ odbędzie się dopiero w dniach od 26 do 30 czerwca, to już teraz ruszyły prace na wszystkich trzech parkingach – A, B i C – w strefie kultury. Już od rana wjazd na parkingi znajdujące sie pomiędzy MCK, NOSPR i Muzeum Śląskim był zablokowany. Na każdym wjeździe pojawił się radiowóz, a cały teren jest pod obserwacją policji. Wielu kierowców rano było zdziwionych zamknięciem parkingów. Choć miasto zapowiadało to 10 dni temu i prowadzona była akcja ulotkowa. W World Urban Forum, czyli WUF11, ma wziąć udział około 20 tys. gości z całego świata.

Międzynarodowa konferencja potrwa do końca czerwca, ale po jej zakończeniu nadal będą utrudnienia dla kierowców. Powodem jest kolejna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka, która odbędzie się w dniach 21-24 lipca. Łącznie parkingi w Strefie Kultury będą wyłączone z użytkowania do 29 lipca.

Miasto i ZTM zachęcają do zostawiania swoich aut przy centrach przesiadkowych i korzystania z komunikacji publicznej.


Tagi:

Komentarze

  1. Radzio 17 maja, 2022 at 7:32 am - Reply

    Jak się pisze że od 26 do czerwca to nie pisze się „od dnia”. Pleonazm.

  2. Piotr 16 maja, 2022 at 3:24 pm - Reply

    Czy w związku z czekającym Katowice niebawem, Światowym Forum Miejskim, KTW ll zdąży z zagospodarowaniem terenu wokół swojej wieży ? Przypomnę, że część tego terenu otrzymali od UM Katowice w dzierżawie bezpłatnej… Byli zobligowani w tej umowie do jakichś terminów ??

Dodaj komentarz

*
*