Reklama

Parkingi w strefie kultury będą zamknięte przez ponad 2 miesiące

Łukasz Kądziołka
Utrudnienia dla kierowców korzystających z największego bezpłatnego parkingu w centrum Katowic. Przez 2,5 miesiąca nie będzie się dało zaparkować w strefie kultury.

Ruszają przygotowania do Światowego Forum Miejskiego, czyli kolejnego po szczycie klimatycznym wydarzenia pod egidą ONZ, którego gospodarzem będą Katowice.  WUF 11 od edzie się w dniach od 26 do 30 czerwca. W tym czasie ma do Katowic przyjechać ponad 20 tysięcy gości z całego świata.

W związku przygotowaniami konieczne jest zamknięcie parkingów w Strefie Kultury. Prace rozpoczną się za tydzień, 16 maja. Rozpoczęła się już akcja ulotkowa, że y wcześniej uprzedzić kierowców o utrudnieniach. Po zakończeniu mìędzynarodowej konferencji miejsca nadal pozostaną zajęte, ponieważ w dniach 21-24 lipca odbędzie się kolejna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Łącznie parkingi w Strefie Kultury będą wyłączone z użytkowania do 29 lipca.

Miasto zachęca do zostawiania swoich aut przy centrach przesiadkowych i korzystania z komunikacji publicznej.


Tagi:

Komentarze

 1. Parkingowy z Niwki 9 maja, 2022 at 5:59 pm - Reply

  Parking przy Strefie Kultury to największe (nieoficjalne) centrum przesiadkowe w Katowicach.

  Po wprowadzeniu opłat i stref płatnego parkowania, przyjezdni zienią miejsce na przyosiedlowe parkingi na Gwiazdach, Koszutce i Bogucicach.

  Już teraz zatoczki parkingowe na ul. Dobrowolskiego okupowane są przez mieszkańców i pracowników pobliskiej „Pierwszej Dzielnicy”. Dzieje się tak przy wybudowanych 3 budynkach. Co będzie, gdy wybudują pięć następnych?

 2. koala 9 maja, 2022 at 9:44 am - Reply

  good news 🙂

  • Mirek 9 maja, 2022 at 11:03 am Reply

   Mieszkańcy np. Gwiazd na pewno się ucieszą. Bo gdzie Ci wszyscy kierowcy będą zostawiali swoje samochody? A no właśnie na pobliskich osiedlach.

Dodaj komentarz

*
*