Reklama

Parkingi przy miejskich basenach będą płatne

Grzegorz Żądło
Korzystanie z parkingów przy miejskich basenach będzie płatne. Opłaty nie będą pobierane od osób, które kupią bilet na pływalnię.

Kończy się budowa dwóch miejskich basenów, przy ul. Konnej w Szopienicach i przy ul. Kościuszki (przy skrzyżowaniu z ul. Ceglaną). Trzeci basen, przy ul. Wczasowej w Zadolu powstanie znacznie później, bo miasto wypowiedziało umowę wykonawcy, który nie wywiązywał się z terminów.

Już kila tygodni temu prezydent Katowic Marcin Krupa powiedział nam, że parking przy basenie w Brynowie będzie płatny. Za kilka tygodni przy ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza zacznie obowiązywać podstrefa płatnego parkowania i oczywiste jest, że kierowcy chcieliby uciec od opłat na parking przy basenie. Dlatego korzystanie z około 180 miejsc postojowych przy pływalni musi być w jakiś sposób ograniczone.

Plan jest taki, żeby przy drodze dojazdowej do basenu przy ul. Kościuszki stanął szlaban. System ma działać w ten sposób, że korzystający z basenu pobiorą na wjeździe bilet, który przy wyjściu będą mogli zeskanować w recepcji. Potem, w ciągu 15 minut będą musieli wyjechać z parkingu. Wtedy za postój nie zapłacą.

Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać tylko z parkingu, przed jego opuszczeniem będzie musiał zapłacić albo kartą przy szlabanie wyjazdowym, albo w recepcji. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że cena za godzinę będzie znacznie wyższa niż na parkingach na ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza. Chodzi o to, żeby parking był w zdecydowanej większości dostępny dla klientów basenu.

Dokładnie tak samo ma funkcjonować parking przy basenie w Burowcu.

W związku z tym, że pierwotny kosztorys nie przewidywał montażu szlabanów, trzeba będzie za nie dodatkowo zapłacić.

Baseny przy ul. Kościuszki i ul. Konnej mają zostać otwarte w pierwszym kwartale 2020 roku. Jeszcze niedawno prezydent Katowic zapowiadał, że będzie to połowa stycznia, ale już wiadomo, że ten termin zostanie przesunięty.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 28 października, 2019 at 11:00 pm - Reply

  Kto ma rejestrację auta z Katowic nie powinien płacić za parking – bo jak ktoś mieszka na wsi nie musi płacić bo parkuje u siebie.

  • on 30 października, 2019 at 9:15 am Reply

   A jak rozwiążemy sprawę samochodów służbowych/leasingowanych z rejestracjami katowickimi, których użytkownicy na co dzień mieszkają „na wsi”? Wg Pana takie osoby powinny płacić za parkowanie czy też nie?

 2. Krzysztof 28 października, 2019 at 10:58 pm - Reply

  Słoiki powinni płacić za parkingi my też płacimy jak jedziemy za granicę Aglomeracji Metropol.. Ale w Centrum można kupić garaże – nie jest źle – tylko drogie. Kto pływa nie płaci taka powinna być zasada.

 3. Jan 28 października, 2019 at 8:20 am - Reply

  Glupota w tym mieście jest wprost bezgraniczna.

  • Grzegorz Żądło 28 października, 2019 at 9:45 am Reply

   Co jest głupiego w pobieraniu opłat od tych, którzy nie przyjechali na basen, a zajmują tylko miejsce na parkingu?

   • Piotr 28 października, 2019 at 8:11 pm Reply

    Szanowny Panie Grzegorzu, podoba nam się Pana trzeźwa postawa… Będziemy wdzięczni za Pana opinie na temat parkingu na ul Tylnej Mariackiej. Ja natomiast prywatnie, proszę o Pana bezcenne uwagi, dotyczące uszkodzonych i pływających płyt chodnikowych na ul Mariackiej i placu Szewczyka. Miasta chyba ma pieniadze, chociażby z parkingów ? Czy uważa Pan, podobnie jak my, że to kiepscy gospodarze Katowic lub ludzie niezwiązani z nasza ziemia….

Dodaj komentarz

*
*