Reklama

Palmy wróciły do centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Palmy ponownie stanęły na katowickim Rynku. Po przerwie zimowej drzewa wróciły na swoje miejsce nad sztuczną Rawą. Transport ok. 2-tonowych donic z feniksami kanaryjskimi przebiegł sprawnie. Palmy nadal cieszą się dużą popularnością.

Można już śmiało uznać, że w mieście rozpoczął się sezon letni. Od dzisiaj widać to na katowickim Rynku. Palmy są ozdobą, która co roku cieszy się dużą popularnością. Dzisiaj od rana nad przewiezieniem roślin z lodowiska Jantor pracowało kilkanaście osób. Od godz. 12 feniksy kanaryjskie można już podziwiać. Jak zwykle, stanęły obok sztucznej Rawy. – To był wspaniały pomysł zrobić sztuczną Rawę w centrum Katowic, bo było dziadostwo. A w tej chwili jest naprawdę kawałek miejsca nawet dla ludzi przyjeżdżających do Katowic. Zmieniło się zdanie o Katowicach – mówi pani Lilia, mieszkanka Katowic i dodaje, że prezydentowi miasta należy się pochwała. – Przedtem był wygląd prawdziwego robotniczego miasta – wspomina pani Anna. – Teraz jest Majorka – śmieje się pani Lilia.

Cztery 5-metrowe palmy zostały wypożyczone z gliwickiej palmiarni dwa lata temu. – Gdy w 2016 roku przyjechały tu po raz pierwszy, Katowice były nazywane nawet Las Palmas. A tak naprawdę warto tutaj podkreślić, że jest to nawiązanie do tradycji, bo kiedyś palmy stały przed katowickim dworcem – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice. Rośliny zostaną na katowickim Rynku do końca lata, a może nawet dłużej. Wszystko zależy od pogody. W zeszłym roku zostały zabrane 26 października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*