Reklama

Palmy powróciły na Rynek. Tym razem już w komplecie

Redakcja
Palmy z powrotem na katowickim Rynku. Po zimowej przerwie cztery feniksy kanaryjskie stoją od dzisiaj przy sztucznej Rawie. Ich przewiezienie to coraz większe wyzwanie.

Po raz siódmy palmy będą ozdobą Rynku w Katowicach. Drzewa zostały wypożyczone od Palmiarni w Gliwicach w 2016 roku. Od dwóch lat są one już własnością miasta. W tamtym roku na rynku stały tylko dwa feniksy kanaryjskie, ponieważ dwa pozostałe trzeba było przesadzić do większych donic. – Wymiana donic była konieczna, bo te drzewa cały czas rosną. Zarówno na Rynku, jak i w hali mają bardzo dobre warunki do wzrostu. Liczymy na to, że przez kolejnych kilkanaście lat, a może więcej, będą zdobiły katowicki Rynek – mówi Michał Szafraniec z Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Po zimowej przerwie spędzonej w hali garażowej Oczyszczalni Ścieków Panewniki przy ul. Panewnickiej 330 wracają na Rynek. Dzisiaj pracownicy ZZM i MPGK ponownie postawili cztery feniksy. To coraz bardziej skomplikowane zadanie, bo drzewa są nie tylko wyższe, ale również cięższe. Między innymi dlatego, że mają większe donice i więcej ziemi. Kiedy pojawiły się po raz pierwszy 6 lat temu, ważyły 1,5 tony. Teraz ich waga to około 2,5 t.  Od dzisiaj ponownie mieszkańcy mogą podziwiać je przy sztucznej Rawie.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 18 maja, 2022 at 3:26 pm - Reply

    Interesuje mnie, czy z zielenią przy KTW ll będzie podobnie jak z czwarta palma w ubiegłym roku ?
    Zna ktoś realny termin kiedy ten plac/skwer, zostanie oddany do użytku publicznego ?

Dodaj komentarz

*
*